Skocz do zawartości

wymiana intercoolera


Aero9000

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy o tym samym rozmawiamy

wastegate steruje otwarciem /zamknięciem turbinki - działa na podciśnienie

- ja myślę o zaworze na intercoolerze (i nazywam to blow off :wink: , a nie upieram się że tak się zowie) czyli zawór zabezpieczający od przeładowania,

ponoć w foresterze doładowanie wynosi 0,6 bara

w wrx/sti (nie wiem czy można to zamiennie używać chodzi o 2004r na allegro) jest chyba 1,1bara

więc ciśnienia pracy nie pokrywają się, jeśli macie rację to znaczy, że jest jeszcze jeden elektrozawór, który miesza ciśnienia :cool:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wastegate jest odpowiedzialny za ciśnienie ładowania, turbina nie "otwiera się" ani nie "zamyka". Blowoff nie zabezpiecza przed przeładowaniem, on ma za zadanie wypuszczać powietrze które zostaje za turbo po zamknięciu przepustnicy. Zmiana blowoff'a nie zmieni ciśnienia ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę o zaworze na intercoolerze (i nazywam to blow off , a nie upieram się że tak się zowie) czyli zawór zabezpieczający od przeładowania,

 

 

Ot i mamy problem terminologii technicznej amerykańskiej i brytyjskiej. rzeczywiście w UKeju Blow-off to zawór zabezpieczający przed doładowaniem - np. taki stosowany w starych formułach. Nie o coś takiego tutaj chodzi, zawór upustowy to coś zupełnie innego i ma inną rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...