Skocz do zawartości

Forek 2.5 XT 211KM MY05


arnoldpe

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, skwaro napisał:

To teraz pochwal się co jest potrzebne do takiego upgrade i dlaczego tak drogo :)

Trochę chęci i gotówka :) Mi udało się kupić zestaw za 420 zł. Także od dzisiaj jestem trochę elektrykiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę chęci i gotówka  Mi udało się kupić zestaw za 420 zł. Także od dzisiaj jestem trochę elektrykiem

Bardziej mi chodziło jakie numerki ma, jak dokładnie wygląda i co jest w zestawie żeby było wiadomo czego szukać. Też bym w swoim zmienił na Garmina bo przez lata używałem GPSów tej firmy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, skwaro napisał:


Bardziej mi chodziło jakie numerki ma, jak dokładnie wygląda i co jest w zestawie żeby było wiadomo czego szukać. Też bym w swoim zmienił na Garmina bo przez lata używałem GPSów tej firmy :)

Buda z ekranem jest ta sama więc jedyne co będzie Ci potrzebne to:

- navibox Kenwood Garmin SD KNA-G520 z pełnym podkreślam pełnym okablowaniem i puszką chyba jakiś transformator czy inne cudo może do przenoszenia sygnału z boxa na ekran nie wiem :)

- antena - w starej wersji jest inne wejście, a poza tym idzie przez radio ;/ 

Zdjęć nie robiłem, bo wystarczająco mocno byłem zirytowany lutowaniem i przewierconym kablem systemowym od naviboxa :/ 

 

Na pewno nie kupuj samego naviboxa, bo niestety nic Ci po nim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, skwaro napisał:

Ok, dzięki za info, poszukam. Kabelki mi nie straszne :)

Aha i jeszcze jedno ważne aby był to zestaw z Forestera :) aby wtyczki pasowały P&P. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj 6m-cy od ostatniej wymiany wpadł nowy olej - po recenzji i szczerym poleceniu (do silników uturbionych + osobistego użytkowania) Pana Marka z MTS zmieniłem na Millers CFS 10w50.

  • przed wymianą wpadła płukanka Millers Oils Engine Flush 250ml
  • nowy olej Millers CFS 10w50 Nanodrive

Zlany olej czarny jak z diesla - tak widać ile szlamu było w środku. Silnik zaczął chodzić wyraźnie ciszej i płynniej co pierwszy zauważył zdziwiony mechanik osiedlowy :D

Nie wiem czy to dziwne czy nie, ale przetestowałem już 4 różne oleje i co następny to droższy czyt. lepszy i z każdą wymianą słychać poprawę pracy silnika hmmmmm

CFS_10w50_5L_Low_Res-01.thumb.jpg.4bf085f5b442cfa9f48c8a9fc50c3fe6.jpgENGINE-FLUSH-250ml-web.thumb.jpg.f7436078a4a39085b857c8a74862c1eb.jpg

 

Zobaczymy na co mnie natchnie za następne 6 mcy :)

Edytowane przez arnoldpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakiś czas temu zainspirowany jednym z wątków na forum, zmieniłem szyny fotela kierowcy na szyny z Bloba WRX EU (P&P) są niższe o ok 3 cm w stosunku do forkowych przez co siedzi się zdecydowanie niżej - dla mnie przy wzroście 193 cm to duży plus :), a żona jak śmiga to podwyższa wysokość fotela i wszystko gra. Dla wysokich użytkowników to powinien być najważniejsze mod we wnętrzu :) 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Była lekka przerwa związania z wieloma wrażeniami :) 

I tak w sierpniu Forek zawiózł nas na północ Norwegii kierunek Lofoty, pojeździliśmy też trochę po północnej Norwegii razem ponad 6500 km bezawaryjnej jazdy - dziękujemy :) aczkolwiek dupa boli od takich odległości w tych krótkich, japońskich fotelach :) 

Potem jeszcze tour po rodzinie, święta, wypad w Tatry, Śnieżnik więc jak nigdy Forek zrobił w rok prawie 20.000 km co jak na mnie to bardzo wysoki wynik, do tej pory robiliśmy ok 10.000 max :) Wracam znowu na rower, aktualnie 238.000 we środę jedziemy na wymianę sprzęgła niestety już zaczęło się ślizgać. 5a7756efdd7b1_1dzien(20).thumb.JPG.dd55e7fe72b0f5aa9f9522dde8cb064c.JPG5a7756f353714_8dzien2(25).thumb.JPG.538cba2c428987e8cc6da0bb3f0a1174.JPG5a7756f6d7afd_8dzien2(30).thumb.JPG.6544680c88cdde0d29caa9f54bc4ac37.JPG5a7756f894cd2_9dzien(30).thumb.JPG.6107f6667685ad76d1fad6d8ba27ef6b.JPG

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym tygodniu postanowiłem profilaktycznie wymienić kompletne sprzęgło, stare już zaczynało lekko szarpać przy starcie. 

Także przy przebiegu ok 238.500 wpadło nowe:

  • sprzęgło OEM EXEDY FJK2034 

Forek doinwestowany kolejnymi 2.000 zł :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, arnoldpe napisał:

W tym tygodniu postanowiłem profilaktycznie wymienić kompletne sprzęgło, stare już zaczynało lekko szarpać przy starcie. 

Także przy przebiegu ok 238.500 wpadło nowe:

  • sprzęgło OEM EXEDY FJK2034 

Forek doinwestowany kolejnymi 2.000 zł :) 

Tyle że OEM sprzęgło to nie jest Exedy. Miałem to Exedy w poprzednim forku i jego kultura pracy pozostawiała sporo do życzenia. Kiedyś ktoś nawet wrzucał różnice między Exedy a OEM.

BTW, moje OEM sprzęgło czeka w kartonie na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, skwaro napisał:

Tyle że OEM sprzęgło to nie jest Exedy. Miałem to Exedy w poprzednim forku i jego kultura pracy pozostawiała sporo do życzenia. Kiedyś ktoś nawet wrzucał różnice między Exedy a OEM.

BTW, moje OEM sprzęgło czeka w kartonie na wymianę.

OEM nie jest w pełni to jasne, ale idzie jako pełno prawny zamiennik :) 

Również miałem Exedy w poprzednim Forku wymienianie i ani ja ani aktualny właściciel nie ma żadnych uwag :) ale dziękuję za uwagę zwrócę na nie szczególną uwagę. 

Edytowane przez arnoldpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj coś z mniej pozytywnych wrażeń :)

Lekka obcierka na wrocławskim dzikim zachodzie - także w niedługim czasie zderzak i prawy przedni błotnik do malowania ;/ Plus, że nie z mojej winy :)

20180319_091546.thumb.jpg.f1d9a1278256c03436dc3fb9b51c3364.jpg

:angry:

 

Przy okazji do malowania pójdzie najprawdopodobniej maska. Niestety W czasie jazdy po Norwegii Forek oberwał dość mocno szutrem (3 razy), lakier lekko odprysł i niestety po kolejnych wizytach na myjni uszkodzenie lakieru powiększa się. Najdziwniejszy jest temat trafności 3 kamieni praktycznie w jedno miejsce :D hehe  FOTO: 

WP_20161205_17_52_33_Pro.thumb.jpg.25dcdedd263512a1fbb010c6c510f5d6.jpg

 

 

Edytowane przez arnoldpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...