Skocz do zawartości

Drony


dzioba

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko zależy jak zawsze od budżetu. Jak możesz dopłacić - weź Advanced bo oferuje sporo większy komfort użytkowania i kadrowania. To dziś najczęściej wybierany dron z przedziału 2000 - 5000 zl. Jak będziesz chciał jakiś zestaw ze Standardem lub Advanced - daj znać to Ci przygotuję ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto widuje phantomy z podpieta kamerka GoPro, z czego to moze wynikac ? lepiej kupic standarda i dolozyc gopro ?

czy w zadeklarowanym przez producenta zasiegu zawsze jest plynnosc obrazu w podladzie ?

poki co ujezdzam Syme i czesto obraz mi skacze, oczywiscie nie ma co porownywac ale ciekawi mnie czy zadeklarowany zasieg to maksymalna odleglosc plynnej transmisji czy dzialania kontrolera 

Edytowane przez Ayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto widuje phantomy 3 z podpieta kamerka GoPro, z czego to moze wynikac ?

czy w zadeklarowanym przez producenta zasiegu zawsze jest plynnosc obrazu w podladzie ?

poki co ujezdzam Syme i czesto obraz mi skacze, oczywiscie nie ma co porownywac ale ciekawi mnie czy zadeklarowany zasieg to maksymalna odleglosc plynnej transmisji czy dzialania kontrolera 

 

Ayu - raczej widujesz Phantomy 2. DJI przed opracowywaniem modelu 3 miał wstępną umowę z GoPro - układ był prosty - DJI robi koptery, GoPro robi kamery. Niestety panowie na górze nie dogadali się co do podziału zysków ze sprzedaży i tak układ szybko się rozpadł. Od tamtej chwili DJI oferuje produkty z własnymi kamerami (najczęściej na bebechach SONY i Panasonic) natomiast GoPro wprowadzi...swojego drona KARMA, który ma się pojawić z końcem tego roku.

 

Także reasumując ten przydługi wykład - widziałeś DJI PHANTOM 2 z GoPro, natomiast PHANTOM 3 mają już własne, wbudowane i niedemontowalne kamery :)

 

Co do zasięgu - nie, oczywiście, że nie. Producenci dronów niczym nie różnią się od producentów samochodów ;) Dodatkowo na zasięg wpływa bardzo dużo czynników, nawet pogoda, więc wszystko ZALEŻY. Niemniej tak jak Drout pisał czy kupić P3 Standard czy P3 Advanced - tu różnica w przekazie i zasięgu obrazu jest jak dynamice Forka NA vs XT :)

 

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę kwestie prawne - zgodnie z prawem lotniczym należy mieć drona w zasięgu wzroku, o ile nie posiada się świadectwa kwalifikacji BVLOS (loty poza zasięgiem wzroku). Tyle, że Ustawa nie określa "zasięgu wzroku" bo i nie może, niemniej zawsze warto mieć kopter w jego zasięgu. Jeśli mówimy o P3 Adv/Pro czy P4 - zasięg nawet 2 km nie ma nic wspólnego z zasięgiem wzroku. Biały Phantom "ginie" nam na tle nieba już po kilku set metrach.

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za ekspersowa odpowiedz, Ayu to rownie mily forumowicz ;)

tutaj jest stronka goscia ktory lata wlasnie ktoras wersja phantoma z gopro podpieta na opaske

https://www.facebook.com/Dji-Drone-Smo%C5%82dzino-1485868725043459/?fref=ts

pewnie zadne halo, ale to wiocha w ktorej spedzalem wakacje za dzieciaka i milo sie oglada 

 

reasumujac, plynnosc obrazu nie zawsze bedzie plynna i trzeba sie z tym liczyc, oczywiscie im blizej tym lepiej.

nie do konca zrozumialem o co chodzi z tym zasiegiem, czy zasieg to odleglosc jaka przeleci dron i wroci czy maksymalna odleglosc pomiedzy dronem i kontrolerem, juz bez rozdzielania na kontrole i transmisje obrazu

 

zgaduje, ze na drona gopro nie ma co czekac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayo przepraszam Cię - faktycznie źle napisałem - Ayo :)

 

Co do zasięgu - chodzi o maksymalną odległość, na jaką może oddalić się kopter od kontrolera przy zachowaniu podglądu obrazu z kamery. W Phantomie 2 dotyczyło to czegoś innego - zasięgu kontroli, ponieważ podglądu obrazu w zwykłej wersji po prostu nie było. Latało się na czuja :D

 

Dzisiaj zasięg to podgląd obrazu - gdy zerwany - wzbudza funkcję FAILSAFE w postacie najczęściej powrotu do domu, a więc automatycznego lotu drona do miejsca startu i automatyczne lądowanie.

 

Pokazane filmy są sympatyczne dla kogoś, kto jest emocjonalnie związany z tym miejscem ;) - obiektywnie filmy są bardzo niestabilne i dość ciężko się to ogląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ayo przepraszam Cię - faktycznie źle napisałem - Ayo

spoko, zarcik taki, czesto nas myla

 

to juz chyba ostatnie pytanie o wersje standard, nie moge sie doszukac czy kat pochylenia kamerki jest regulowany w z kontrolera czy skreca sie na sztywno przed startem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 4 był sterowany obstawiam ze w 3 tez

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Kurcze byłem już zdecydowany na p3 std ale ten zasięg. Faktycznie po lataniu p4 2 km to jest chwilka i te 800mb może być mało

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie, jak jest rozwiazana kwestia zgrywania ?

w dronie jest wymienna karta pamieci czy zafixowana pamiec wewnetrzna 

jezeli producent deklaruje czas lotu 25 min to czy mozna nagrac 25 min film w najwyzszej jakosci ?

 

bywaja jakies uzywki z pewnej reki ?

nie chce sie porywac od razu na wyzsze półki, ale z drugiej strony wiem, ze standard po pewnym czasie okaze sie niewystarczajacy


no i sie doigralem, dronik poszedl do ludzi, dmuchnelo i tyle go widzialem :(


... a 16 bateryjek w drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P3 oczywiście regulujemy nachyleniem kamery zdalnie za pomocą pokrętła na sterowniku. Jeśli chodzi o pamięć - w zestawie jest karta microSD 16GB, ktorą umieszczamy w gimbalu.

 

28 minut lotu (P4) traktuj jak podawane spalanie przez producenta ;) Realnie polata około 22 choć to oczywiście zależy od wielu rzeczy.

 

Co do wyboru P3 - jednak sporo trzeba dopłacić do ADVANCED, także kwestia budżetu. Pamiętaj, że wszystkie P3 latają tak samo, różnice już znasz :)

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...