Skocz do zawartości

Wysoka temperatura na dworze :)


Martinez3433

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie bardzo szkodzi jazda szybsza teraz w takich upalnych warunkach :/

 

Myśle nad kjs teraz w niedziele tylko ta temperatura to troszke chyba cieżko dla auta :(

 

Jakie wartości pilnować na zegarach temp. wody sie nie dźwiga , bo wentylatory , ale temp. Oleju moze w takich warunkach poszaleć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 5W40 na zimę i 15W50 na lato. ;)

Powyżej 130*C możesz się zacząć martwić,przy 130 stopniach szukałbym możliwości schłodzenia oleju,nie ufając do końca wskazaniom zegarów,granicę ustawiłbym na 125*C żeby zachować jakiś margines "spokojności moralnej". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powyżej 130*C możesz się zacząć martwić,przy 130 stopniach szukałbym możliwości schłodzenia oleju

Romek, a jaką temp ma Twój silnik w normalnej miejskiej jeździe oraz po ostrym upalaniu?

Pytam, bo te 125-130C wydaje się dosyć wysoko...ale pewnie się nie znam

O ile dobrze pamiętam, Ty masz u sibie zainstalowany natrysk na IC - to zdeydowanie pomaga w obniżeniu temp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O ile dobrze pamiętam, Ty masz u sibie zainstalowany natrysk na IC - to zdeydowanie pomaga w obniżeniu temp

Coś daje,zawsze te kilka stopni mniej,ale to na intercoolerze i zbija trochę temperaturę powietrza na doładowaniu.Z temperaturą oleju nie ma nic wspólnego. ;)

U mnie podczas jazdy miejskiej olej osiąga temperaturę ~90 *C,przy upalaniu załóżmy na Kielcach,podczas takich upałów,po kilku kółkach miałbym gdzieś  ~110*C,po kilku następnych doszłoby pewnie do okolic 120*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Coś daje,zawsze te kilka stopni mniej,ale to na intercoolerze i zbija trochę temperaturę powietrza na doładowaniu.Z temperaturą oleju nie ma nic wspólnego.

zmixowałem dwie różne sprawy w jednym temacie, sorki, ale wiadomo o co chodzi ;)

czyli te 110-120C to nic strasznego?

ja w takie upały mam max 95C w jeździe mieskiej, częściej bliżej 90C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...