Skocz do zawartości

Learning View - za nic nie chce mi ruszyć, prośba o radę


RadziejS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

od jakiegoś czasu próbuję się połączyć z moim XT i za nic mi się nie udaje. Wydaje mi się, problem jest z moim laptopem na WIN7 Home.

 

Najpierw stary kabel Viaken KKL USB, teraz po interfejsie BT ELM327 - LV nie chce uzyskać połączenia.

 

Wydaje mi się, że to coś ze sterownikami. Plik LOG pokazuje komunikat, że nie może znaleźć pliku op20pt32.dll w C:\windows\system32. Takiego pliku nigdzie nie mam...

 

Instalowałem sterowniki ze strony http://www.ftdichip.com/Drivers/D2XX.htm, w moim Windowsie trzeba było ściągnąć plik i uruchomić z uprawnieniami administratora, coś się rozpakowało, ale nie widzę, żeby to pomogło. LV nadal chce szukać tego pliku op20pt32.dll w C:\windows\system32.

 

Jak to kurczę zainstalować na W7???

 

Czy ten interfejs BT może jeździć na stałe wsadzony w gniazdo OBD?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy ten interfejs BT może jeździć na stałe wsadzony w gniazdo OBD?

 

U mnie jest wpięty na stałe od paru miesięcy, bywa że auto stoi nie odpalane tydzień, nie odnotowałem żadnych problemów, ale jak chcesz możesz kupić trochę droższy interface który będzie się sam usypiał gdy wyciągniesz kluczyk ze stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Najpierw stary kabel Viaken KKL USB, teraz po interfejsie BT ELM327 - LV nie chce uzyskać połączenia.

Przecież po elm ci się nie skomunikuje... Ja bym obstawiał brak styku ( o ile inne programy się tez nie łączą ). Mi czasem nie łapie jak wpinam wtyczkę, jak już złapie to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% wina jest po stronie mojego Win7. Kolega wpinał swój kabel na swoim laptopie i działało, niestety nie pomyślałem, żeby sprawdzić jego kabel na moim laptopie. Sterownik otwartego portu - wydaje mi się, że tego nie potrafię zainstalować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, nawet sporo - to co jest dodane do interfejsu plus to co znalazłem w necie. Zainstalowałem interfejs zgodnie z tym co przeczytałem, w Menedżerze sprzętu pojawia się normalnie, jako port COM4, ale LV nie chce się połączyć.

 

Możecie podrzucić ewentualną lepszą instrukcję? Mam taki interfejs: http://allegro.pl/interfejs-obd-scan-bluetooth-elm327-obd2-mini-cd-i4830515206.html

O wspomnianym wcześniej kablu zapomnijmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...