Skocz do zawartości

WRX dziwne odgłosy


Lukar

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent: WRX 2001

 

Objawy 1: Pierwszy bieg, ruszam, toczę się bez gazu, potem delikatny strzał z gazu (szarpnięcie w tył) i coś stuka raz w okolicach przedniego zawieszenia. Potem przy nagłym ujęciu gazu (szarpinięcie w przód) znów ten sam dźwięk. Zawias? Dyfer? Mam do regeneracji maglownicę, ale dźwięki, które z niej płyną są nieco inne.

 

Objawy 2: Klocki z przodu (Ferodo) mają luz w zaciskach- przesuwają się w górę (przy hamowaniu) i w dół (przy puszczeniu hamulca) "strzelając" przy tym w charakterystyczny sposób. Luz na oko 2-3 mm. Co może być nie tak? Klocki mają niewielki przebieg.

 

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie strzelają jakby zaraz miały popękać. Czegoś takiego nie słyszałem w żadnym samochodzie. Nawet w czasie jazdy słychać jak przeskakują (oczywiście dużo ciszej niż w czasie hamowania) coś na zasadzie terkotania jakby w rowerze coś między szprychy się dostało. Jak lekko wciśnie się hamulec i usztywni klocki, to dźwięk znika.

 

Wygląda na to, że za poprzedniego właściciela ktoś złożył hamulce bez wspomnianych wyżej blaszek. Mam nadzieję, że po ich uzupełnieniu sprawa się uspokoi...


Objawy 1: Pierwszy bieg, ruszam, toczę się bez gazu, potem delikatny strzał z gazu (szarpnięcie w tył) i coś stuka raz w okolicach przedniego zawieszenia. Potem przy nagłym ujęciu gazu (szarpinięcie w przód) znów ten sam dźwięk. Zawias? Dyfer? Mam do regeneracji maglownicę, ale dźwięki, które z niej płyną są nieco inne.

 

 

Temat hamulców wydaje się wstępnie rozgryziony, ale pozostaje jeszcze kwestia dźwięków przy nagłym dodawaniu i ujmowaniu gazu. Może ktoś ma jakiś pomysł? 

Edytowane przez Lukar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...