Jump to content

WRX dziwne odgłosy

Lukar
 Share

Recommended Posts

Pacjent: WRX 2001

Objawy 1: Pierwszy bieg, ruszam, toczę się bez gazu, potem delikatny strzał z gazu (szarpnięcie w tył) i coś stuka raz w okolicach przedniego zawieszenia. Potem przy nagłym ujęciu gazu (szarpinięcie w przód) znów ten sam dźwięk. Zawias? Dyfer? Mam do regeneracji maglownicę, ale dźwięki, które z niej płyną są nieco inne.

Objawy 2: Klocki z przodu (Ferodo) mają luz w zaciskach- przesuwają się w górę (przy hamowaniu) i w dół (przy puszczeniu hamulca) "strzelając" przy tym w charakterystyczny sposób. Luz na oko 2-3 mm. Co może być nie tak? Klocki mają niewielki przebieg.

Ktoś coś?

U mnie strzelają jakby zaraz miały popękać. Czegoś takiego nie słyszałem w żadnym samochodzie. Nawet w czasie jazdy słychać jak przeskakują (oczywiście dużo ciszej niż w czasie hamowania) coś na zasadzie terkotania jakby w rowerze coś między szprychy się dostało. Jak lekko wciśnie się hamulec i usztywni klocki, to dźwięk znika.

Wygląda na to, że za poprzedniego właściciela ktoś złożył hamulce bez wspomnianych wyżej blaszek. Mam nadzieję, że po ich uzupełnieniu sprawa się uspokoi...

Objawy 1: Pierwszy bieg, ruszam, toczę się bez gazu, potem delikatny strzał z gazu (szarpnięcie w tył) i coś stuka raz w okolicach przedniego zawieszenia. Potem przy nagłym ujęciu gazu (szarpinięcie w przód) znów ten sam dźwięk. Zawias? Dyfer? Mam do regeneracji maglownicę, ale dźwięki, które z niej płyną są nieco inne.

Temat hamulców wydaje się wstępnie rozgryziony, ale pozostaje jeszcze kwestia dźwięków przy nagłym dodawaniu i ujmowaniu gazu. Może ktoś ma jakiś pomysł? 

Edited by Lukar