Skocz do zawartości

Problem elektryka, legacy MY05


Gr4b3Q

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od kliku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem dwulitrowego Legacy z 2005 roku. Wczoraj pojawił się u mnie raczej poważny problem - podczas rozwiązywania innego problemu (złącze OBD nie działało) znalazłem przepalony bezpiecznik zapalniczki. Po wymianie wszystko było ok - wszystko działało łącznie z OBD. Aż do momentu pierwszego wyłączenia silnika. Przy gaszeniu silnika po przekręceniu kluczyka usłyszałem jakby przełącznik z okolic schowka po stronie pasażera - za bardzo się tym fantem nie przejąłem aż do momentu kiedy chciałem zamknąć samochód. Samochód przestał reagować na wciśnięcie przycisku na kluczyku - przełącznik w drzwiach wciąż działa. Nie pomógł inny kluczyk czy wymiana baterii - ciągle zero odzewu. Dzisiaj rano po odpaleniu nie włączyło się ani radio ani nawiewy. Nie rozgrzany silnik samoczynnie gasł chyba że przytrzymałem go na obrotach. Po rozgrzaniu problem w pewnym stopniu ustaje - obroty na chwilę spadają prawie do minimum wskazania na obrotomierzu by potem wrócic na odpowiedni zakres.

 

Proszę pomóżcie, miał ktoś podobne symptomy? Ja obstawiam gdzieś zwarcie w instalacji - najprawdopodobniej w okolicy tego pierwszego kliknięcia. Macie jakieś szybkie sposoby by sprawdzić gdzie zwarcie występuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę że forum nie zastąpi mi mechanika ale miałem nadzieje że przynajmniej nakieruje mnie w odpowiednią stronę ;) Teraz zaczynam podejrzewać stacyjkę - po "zgrubnym" sprawdzeniu nie ma w kabinie zasilania 12v oprócz zegarów, szyb i centralnego zamka z drzwi. Znajomy miał podobnie w citroenie (wiem że to było świetne porównanie ;D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...