Jump to content

wymiana oleju i filtra robic samemu czy oddac?

mly96
 Share

Recommended Posts

Chce wymienic filtr oleju i olej w silniku, widze filtr i spust oleju, czy to takie proste jak w motocyklach czy cos dodatkowo trzeba zrobic? I jak z filtrem, wystarczy go odkrecic i wkrecic nowy? Sory za glupie pytania, ale wole nie robic sobie dodatkowych problemow

Jeśli masz możliwość wymień sam. Filtr oleju do n/a w ASO to koszt ok 20 pln więc nie warto zamienników montować.Przed dokręceniem nowego filtra zalej go świeżym olejem posmaruj oliwką uszczeklę ,dokręcasz ręką i zalewasz oliwkę.

• Upvote 1

o, dzięki, a tak przy okazji bo chciałem wymienić też świece, robicie to sami? Trzeba chyba jakiś dłuższy klucz do świec? No sporo rzeczy do odkręcania bo dostępu brak :(

Jeśli masz warunki wymieniaj olej sam. Będziesz miał pewność, że masz na pewno ten sam filtr i ten sam olej co kupiłeś i chcesz mieć go w silniku. Znam przypadek, że Panowie wzięli olej i filtr do wymiany, powiedzieli, że wymienili. Gość przed odbiorem wyjmuje bagnet a tam smoła (czarny spalony olej) .

• Upvote 1

pewnie aso :P dziadek kupił nowy samochód, jakieś 10 lat temu, zawiózł do aso bo była jakaś awaria, wymienili to co im się opłacało i oczywiście skasowali porządnie :) Zrobię sam, byłem dziś w sklepie, filtry zamówione, świece też, teraz muszę pomyśleć jaki olej, w sklepie zaproponowano mi motula za około 180zł 5l, na allegro jest za 130 i teraz nie wiem gdzie brać, bo cholera wie czy na allegro nie nalali jakiegoś syfu żeby tylko był.

A świecy jeszcze nie złamałem, ale jeśli to możliwe to prawdopodobnie będę miał swój pierwszy raz :)

ostatnio brałem motul-a 8100 X-CESS 5W40 5l z allegro za 117 zł ,  była fakturka  olej wygląda ok , wiec chyba nie ma co przepłacać w sklepach na mieście

Jak dla mnie normalne :)  Jak ktoś kupuje tego na "palety to ma lepszą cenę" niż dystrybucja . Poza tym dochodzą dodatki  po sprzedażowe np w kwartale co już są uwzględnione w cenie allegro. Bańka dotarła fabrycznie zapakowana , data produkcji  jakoś koniec 2014 wiec kupiłem