Skocz do zawartości

wymiana oleju i filtra robic samemu czy oddac?


mly96

Rekomendowane odpowiedzi

Chce wymienic filtr oleju i olej w silniku, widze filtr i spust oleju, czy to takie proste jak w motocyklach czy cos dodatkowo trzeba zrobic? I jak z filtrem, wystarczy go odkrecic i wkrecic nowy? Sory za glupie pytania, ale wole nie robic sobie dodatkowych problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz warunki wymieniaj olej sam. Będziesz miał pewność, że masz na pewno ten sam filtr i ten sam olej co kupiłeś i chcesz mieć go w silniku. Znam przypadek, że Panowie wzięli olej i filtr do wymiany, powiedzieli, że wymienili. Gość przed odbiorem wyjmuje bagnet a tam smoła (czarny spalony olej) .

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie aso :P dziadek kupił nowy samochód, jakieś 10 lat temu, zawiózł do aso bo była jakaś awaria, wymienili to co im się opłacało i oczywiście skasowali porządnie :) Zrobię sam, byłem dziś w sklepie, filtry zamówione, świece też, teraz muszę pomyśleć jaki olej, w sklepie zaproponowano mi motula za około 180zł 5l, na allegro jest za 130 i teraz nie wiem gdzie brać, bo cholera wie czy na allegro nie nalali jakiegoś syfu żeby tylko był.

A świecy jeszcze nie złamałem, ale jeśli to możliwe to prawdopodobnie będę miał swój pierwszy raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie normalne :)  Jak ktoś kupuje tego na "palety to ma lepszą cenę" niż dystrybucja . Poza tym dochodzą dodatki  po sprzedażowe np w kwartale co już są uwzględnione w cenie allegro. Bańka dotarła fabrycznie zapakowana , data produkcji  jakoś koniec 2014 wiec kupiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...