Skocz do zawartości

wahania poziomu paliwa + check


SOpEL

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dzisiaj zachwalałem moje kochane babyblue na stadionie narodowym, że wracając postanowiła mi sprawić psikusa :(

 

Nagle zaczął wariować wskaźnik od poziomu paliwa. Dzień wcześniej tankowałem do pełna na BP 98kę jak zawsze. Przejechałem 110km i wskazówka spadła do zera (kiedyś mi się to raz zdarzyło, ale po chwili wróciło do normy). Teraz szalała co chwilę - od zera (bez światełka rezerwy) do fulla. Potem znowu spadło do zera i zapaliła się rezerwa. Po przejechaniu 15km na światłach wyłączyłem i włączyłem silnik - nadal to samo. Przejechałem jeszcze z 5 km i zapalił się check engine (jaki? nie wiem może jutro do kompa podepnę). 

Zatrzymałem się znowu i sprawdziłem czy chociaż słychać pompę (mam walbro) i słychać ją tak jak zawsze (wydaje delikatne wysokotonowe wycie). Z racji, że byłem 20km od domu to też wróciłem do niego samochodem i nie zauważyłem kompletnie zmiany w zachowaniu podczas tej jazdy. Z racji, że jest check i nie wiem o co chodzi to nie jechałem powyżej 2,5-3k rpm - raz dla testu czy normalnie się zbiera podjechałem do 4,5-5k rpm i wszystko normalnie. 

 

powiem jeszcze, że 2mce temu stroiłem samochód i założyłem pompe walbro. 

 

Pytania:

1.o co może chodzić z tym wahaniem poziomu? pływak? masa? pierwszy gorący dzień i subci odbiło?

2. czemu mógł się zapalić check? błąd niestety odczytam, aż dorwę kogoś z wtyczką 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem z tym że dodatkowo mam u siebie LPG i również wskaźnik mi wariuje zarówno od LPG jak i paliwa. I też zaczął szwankować od zatankowania do pełna ale LPG ( dziwne bo zawsze tak tankuje ;/ )
Co do błędu to służe pomocą. Mam prosty skaner do odczytu błędów z ECU także jak coś to PW :) Aczkolwiek stawiam na p1442 lub P0436

Edytowane przez Protix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...