Skocz do zawartości

Wymiana oleju AFT w automacie Outback 3,6 l


Andrzejxx

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wymieniał już olej w automatycznej skrzyni biegów 5AT w outbacku 3,6 l   2012 USA  ?

Interesuje mnie czy jest jakiś zewnętrzny filtr oleju ( nie zaglądałem od dołu) i ewentualnie jaki ma numer ?

Napisałem do sklepów i jeden mi odpowiedział, że w schematach nie może znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wymieniał już olej w automatycznej skrzyni biegów 5AT w outbacku 3,6 l   2012 USA  ?

Interesuje mnie czy jest jakiś zewnętrzny filtr oleju ( nie zaglądałem od dołu) i ewentualnie jaki ma numer ?

Napisałem do sklepów i jeden mi odpowiedział, że w schematach nie może znaleźć.

 

filtr jesli jest zewnetrzny to znajduje sie w okolicach lewego nadkola , wystarczy podniesc auto i idac po przewodach do chłodnicy oleju mechanik to zobaczy , ale od spodu go nie widać . Ale najlepiej podać vin i sie sprawdzi , mozesz miec tylko wewnetrzny i do tego nie wymienny , a własciwie to wymienny ale z całą kasetą sterowniczą za kilka tysiecy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienialem 2x, skrzynia jest  u mnie taka sama, filtr jest w lewym nadkole (w US może być inaczej, są tam tańsze skrzynie), odnośnie olejów moje zaufane ASO Mikołów zaleca tylko olej Subaru niestety drogi, mówili że próbowali lać znamienniki ale coś tam nie działało jak trzeba

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Czy nie ma na forum nikogo z wersją 3,6  US, który wymieniał olej  w skrzyni ?

Oczywiście planuję zakupić specjalny olej subaru. Nie będę ryzykował.

Edytowane przez Andrzejxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za info. Czy nie ma na forum nikogo z wersją 3,6  US, który wymieniał olej  w skrzyni ?

Oczywiście planuję zakupić specjalny olej subaru. Nie będę ryzykował.

No i okazało się, że nie ma filtra zewnętrznego.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety wersje USA są "oszczędniej" wykonane od EU, o braku chłodnicy oleju już słyszałem, teraz piszesz o braku filtra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...