Jump to content

Jakie koła do Forka 2.0XT 2003

vwdragon
 Share

Recommended Posts

Witam..

Planuje zakupić felgi i opony wielosezononwe do swojego nowego nabytku. Forester 2.0XT z 2003 roku.

Jazda głównie po mieście. Czyli walka z krawężnikami.

Jaki rozmiar będzie optymalny?. Tak aby komplet ładnie wypełnił wnęki a jednocześnie nic nie obcierało.

Proszę o wyrozumiałość.. wiem że sporo tutaj tego typu tematów ale ciężko się w tym rozeznać.

Pozdrawiam..

* Szerokość : 8J "

Ten rozmiar wydaje się zbyt duży,szczególnie dla opony 215.

Bardziej odpowiedni będzie 7" lub max 7,5".

ET fabryczne Forka wynosi 48,35 powinno wysunąć lekko koła na zewnątrz,chyba o to tu chodzi.

Opony w tym rozmiarze podejdą spokojnie.

A takie?

* Średnica 17"

* Szerokość : 7J "

* Rozstaw szpilek 5x100

* Osadzenie :ET 42

A takie powinny pasować bez problemów,bez obaw o obcierki rantów czy elementy we wnęce koła.

Ja mam w swoim dupowozie Geolandary ATS G012. 215/60/16, na felgach z GTka 7". Bardzo spoko zestaw na kazda pogode. Jedynie na lodzie slabo sie sprawuja, ale czego sie spodziewac. Jakos z drogi nie wylecialem, na zrobione 25tys niebezpiecznej sytuacji nie mialem. Mysle, ze taki rzmiar to dobry kompromis miedzy komfortem a stabilnoscia w zakretach (fabryczne 205/70/15 jest kiepskie i buja autem jak taczka). Tylko, ze ja czesto zjezdzam na szutry i zwykle szosowki slabo sie sprawdzaly, szczegolnie przy awaryjnym hamowaniu.

zapytam tu - mam 16 (zima i lato)

ale będę zmieniał raczej przednie hamulce (moze na takie z wrx-a jak miałem w GT) i moje pytanie jest takie

do Forka z 2005

17 felga - jakie powinna mieć wymiary i jaki balon na nią zakładać

18 felga- czy wejdzie ? jak wejdzie to jakie wymiary felgi i balona który na nią założę ?

Nie chce kupować bez wiedzy i w wulkanizacji dowiadywać się, ze obciera czy nie pasuje

Bravo Help ;)

----------------------------------------------------------

Stan: Używany Producent felg: OZ Średnica felgi: 16" Szerokość felgi: 7.0" Rozstaw śrub: 5x100 Osadzenie (ET): 35

takie fele podejdą do Forka ?

Edited by gumas_72

17" mam na lato u siebie 215/55/17 goodyeary i jak nie zjeżdżasz z asfaltu to są całkiem ok. Ten rozmiar to zamiennik oryginału 215/60/16. Lukass polecał tez do forka 225/50/17 bo większy wybór opon

Sent with Tapatalk

• Upvote 1