Skocz do zawartości

Jakie koła do Forka 2.0XT 2003


vwdragon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

 

Planuje zakupić felgi i opony wielosezononwe do swojego nowego nabytku. Forester 2.0XT z 2003 roku.

Jazda głównie po mieście. Czyli walka z krawężnikami.

 

Jaki rozmiar będzie optymalny?. Tak aby komplet ładnie wypełnił wnęki a jednocześnie nic nie obcierało.

 

Proszę o wyrozumiałość.. wiem że sporo tutaj tego typu tematów ale ciężko się w tym rozeznać.

 

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

* Szerokość : 8J "

Ten rozmiar wydaje się zbyt duży,szczególnie dla opony 215.

Bardziej odpowiedni będzie 7" lub max 7,5".

ET fabryczne Forka wynosi 48,35 powinno wysunąć lekko koła na zewnątrz,chyba o to tu chodzi.

Opony w tym rozmiarze podejdą spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim dupowozie Geolandary ATS G012. 215/60/16, na felgach z GTka 7". Bardzo spoko zestaw na kazda pogode. Jedynie na lodzie slabo sie sprawuja, ale czego sie spodziewac. Jakos z drogi nie wylecialem, na zrobione 25tys niebezpiecznej sytuacji nie mialem. Mysle, ze taki rzmiar to dobry kompromis miedzy komfortem a stabilnoscia w zakretach (fabryczne 205/70/15 jest kiepskie i buja autem jak taczka). Tylko, ze ja czesto zjezdzam na szutry i zwykle szosowki slabo sie sprawdzaly, szczegolnie przy awaryjnym hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam tu - mam 16 (zima i lato)

ale będę zmieniał raczej przednie hamulce (moze na takie z wrx-a jak miałem w GT) i moje pytanie jest takie

do Forka z 2005

17 felga - jakie powinna mieć wymiary i jaki balon na nią zakładać

18 felga- czy wejdzie ? jak wejdzie to jakie wymiary felgi i balona który na nią założę ?

Nie chce kupować bez wiedzy i w wulkanizacji dowiadywać się, ze obciera czy nie pasuje

Bravo Help ;)

 

----------------------------------------------------------

 

 

 

 

Stan: Używany Producent felg: OZ Średnica felgi: 16" Szerokość felgi: 7.0" Rozstaw śrub: 5x100 Osadzenie (ET): 35

 

takie fele podejdą do Forka ?

Edytowane przez gumas_72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17" mam na lato u siebie 215/55/17 goodyeary i jak nie zjeżdżasz z asfaltu to są całkiem ok. Ten rozmiar to zamiennik oryginału 215/60/16. Lukass polecał tez do forka 225/50/17 bo większy wybór opon

 

 

Sent with Tapatalk

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...