Jump to content

regulacja zaworów i opony

KkAaZz
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów w nowym 2015 r.

Mam pytanie odnośnie regulacji zaworów w Legazy 2006, 2 litry benzyna, 165koni? Jak często trzeba to robić?

I jeszcze prośba o pomoc w wyborze opon 215/45 R17 letnich. NIe jeżdżę swoją subaryną zbyt dużo (15-20tyś rocznie) i nie chciałbym za dużo wyadawać, a z drugiej strony chciałbym się czuć bezpeicznie i nie wymioeniać opon za rok.

Bardzo proszę o pomoc

Kazik

Co do zaworów jeżeli masz LPG to warto kontrolować luz nie rzadziej  niż co 50kkm a jeżeli bez LPG to przy każdej następnej wymianie rozrządu około 100kkm. (regulacja na szklanki) Pozdro.

Mam przejechane 93tyś więc niebawem muszę zmienić rozrząd i jak rozumiem, przy tej okazji należy regulować? Nie mam lpg

należy sprawdzić w razie potrzeby regulować, to dwie różne rzeczy 

Pytam, bo słyszałem, że to droga impreza w związku z koniecznością wyjmowania silnika. I pomyślałem, że najlepiej zrobić to przy okazji - będzie taniej. Ale faktycznie przede wszytskim trzeba sprawdzić. A jakie są w ogóle objawy rozlegulowania zaworów?

Dzięki za info

Do sprawdzenia luzów silnika nie trzeba wyjmować. Jest duże prawdopodobieństwo , że przy takim przebiegu nie będą wymagały regulacji ale sprawdzić dla świętego spokoju trzeba.