Skocz do zawartości

Pomoc w doborze opon na felgi 15" oraz chlapacze GC


Grexik

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie, piszę z prośbą o pomoc w doborze opon na felgi seryjne do mojego RX.

 

Felgi 15" wyglądają tak:

 

DSCF1681_zps4675d996.jpg

 

Wiem, że przy 15" wielkiego szału nie będzie.

 

Mam teraz dylemat jaki rozmiar oponek kupić na lato:

 

195/60 R15 - zalecane, ale trochę balonowe

195/55 R15

195/50 R15 - nie wiem czy nie będą śmiesznie wyglądać, będzie dużo pustego we wnęce

 

Może ktoś to przerabiał u siebie, ma fotki jak to wygląda?

 

 

A druga sprawa to chlapacze do GC. Coś a`la rajdowego, ale nie jakieś wielkie fartuchy. Na forum jedynie znalazłem próby zrobienia, ale w zasadzie nic konkretnego nie ma.

 

Kupić materiał i samemu wycinać czy może ktoś wie gdzie coś takiego kupić?

 

Chodzi mi o coś bardziej dyskretnego jak tutaj:

162886773_2_644x461_chlapacze-subaru-imp

 

Dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci sie podobaja takie jak w moim awatarze to pisz. Kolor to kwestia gustu, a koszt 30 zl za komplet :D

p.s.

na zdjeciu w podpisie w hondzie mam 195/50/15 a w subaru 205/50/16

Edytowane przez pajac_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że się podepnę pod temat, ale czy te chlapacze z twojego avatara podejdą też do GD? Albo czy masz dedykowane do new agów jakieś?  I większe zdjęcie bym poprosił  jak wyglądają na aucie dokładnie, bo słabo widać?

Pozdro

Edytowane przez adijocker@o2.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15" już są przewidziane na lato, niestety trzeba pogodzić kwestie finansowe i priorytety przy autku.  :mellow:

 

Miałem ten sam dylemat dla felg 15" na czterotłoku. Skończyło się że auto stoi na 205/60 R15 quadraxer na speedlinach corse 2020 - wygląd cacy ala specyfikacja szutrowa. Pozatym opon nie musisz zmieniać na lato/zimę. Wrzuć maila na PW to wyślę fotki bo coś imageshack za darmo nie dodaje fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, źle to może zrozumiałeś. Ja tego nie robię zarobkowo, tylko dla siebie, a te 30 zł to tyle ile mnie to wyniosło (materiał + mocowania tylnych chlapaczy) ;)

Rozmiar, kształt, rozmieszczenie otworów i same mocowania wyrzeźbiłem sam metodą prób i błędów, troszeczkę posiłkując się jakimś schematem chlapaczy do GC.

Długo szukałem materiału na chlapacze, bo koniecznie chciałem mieć w jakimś fajnym kolorku, a najbardziej czerwone :)

Najpierw zrobiłem z gumy o gr. ok. 4 mm, ale było to czarne i zbyt miękkie. Jak się szybciej jechało to chlapacze zbyt mocno się podwijały.

Aż w końcu, w ikei natknąłem się na kolorowe podkładki do krojenia! :yahoo:

Grubość 3-4 mm, materiał przypomina skrzyżowanie gumy i plastiku, takie miękko-twarde = idealne :)

Niestety sprzedawane są w kompletach "czerwony + zielony" po 9,99 zł, więc musiałem wydać 40 zł i mam sporo bezużytecznych zielonych jakby ktoś chciał :P

reszta kosztów to śrubki/nakrętki/podkładki za parę groszy i amelinowy płaskownik z obi: 1m długości, 20mm - 25mm szerokości i chyba 1 lub 2mm grubości = ok. 10 zł.

Mam nadzieję, że autor wątku nie obrazi się jak wrzucę tu fotki:

p.s.

Na ostatnim zdjęciu wyglądają na różowe, bo źle dobrałem balans bieli :P

A i tylne chlapacze polecam zrobić wyżej niż to widać na zdjęciach, bo łatwo je urwać parkując tyłem prze krawężniku (teraz mam jakieś 13-14 cm od podłoża) i nie róbcie tego na wysokość krawężnika przy którym parkujecie, tylko z lekkim zapasem, bo najłatwiej urwać przy wjeżdżaniu tyłem na krawężnik, jak zawias i opona trochę się ugną.

9885e151a67569b3gen.jpg

e4c404fc809cb8d2gen.jpg

88321182d92c2367gen.jpg

e908b2ae19065e68gen.jpg

Edytowane przez pajac_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za komentarze. :)

 

Pamiętam Twoje deski z Ikei. Jak nic nie wykombinuje to pojadę na zakupy. :)

 

Twój pomysł już jest zanany na całym świecie. :)

http://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=1875708&page=13

 

195/50/15 na Hondzie ładnie leżą.

Edytowane przez Grexik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...