Jump to content

Pomoc w doborze opon na felgi 15" oraz chlapacze GC

Grexik

Recommended Posts

Panie i Panowie, piszę z prośbą o pomoc w doborze opon na felgi seryjne do mojego RX.

Felgi 15" wyglądają tak:

DSCF1681_zps4675d996.jpg

Wiem, że przy 15" wielkiego szału nie będzie.

Mam teraz dylemat jaki rozmiar oponek kupić na lato:

195/60 R15 - zalecane, ale trochę balonowe

195/55 R15

195/50 R15 - nie wiem czy nie będą śmiesznie wyglądać, będzie dużo pustego we wnęce

Może ktoś to przerabiał u siebie, ma fotki jak to wygląda?

A druga sprawa to chlapacze do GC. Coś a`la rajdowego, ale nie jakieś wielkie fartuchy. Na forum jedynie znalazłem próby zrobienia, ale w zasadzie nic konkretnego nie ma.

Kupić materiał i samemu wycinać czy może ktoś wie gdzie coś takiego kupić?

Chodzi mi o coś bardziej dyskretnego jak tutaj:

162886773_2_644x461_chlapacze-subaru-imp

Dzięki i pozdrawiam!

jak ci sie podobaja takie jak w moim awatarze to pisz. Kolor to kwestia gustu, a koszt 30 zl za komplet :D

p.s.

na zdjeciu w podpisie w hondzie mam 195/50/15 a w subaru 205/50/16

Edited by pajac_am

Sory, że się podepnę pod temat, ale czy te chlapacze z twojego avatara podejdą też do GD? Albo czy masz dedykowane do new agów jakieś?  I większe zdjęcie bym poprosił  jak wyglądają na aucie dokładnie, bo słabo widać?

Pozdro

Edited by adijocker@o2.pl

15" już są przewidziane na lato, niestety trzeba pogodzić kwestie finansowe i priorytety przy autku.  :mellow:

Miałem ten sam dylemat dla felg 15" na czterotłoku. Skończyło się że auto stoi na 205/60 R15 quadraxer na speedlinach corse 2020 - wygląd cacy ala specyfikacja szutrowa. Pozatym opon nie musisz zmieniać na lato/zimę. Wrzuć maila na PW to wyślę fotki bo coś imageshack za darmo nie dodaje fotek.

, źle to może zrozumiałeś. Ja tego nie robię zarobkowo, tylko dla siebie, a te 30 zł to tyle ile mnie to wyniosło (materiał + mocowania tylnych chlapaczy) ;)

Rozmiar, kształt, rozmieszczenie otworów i same mocowania wyrzeźbiłem sam metodą prób i błędów, troszeczkę posiłkując się jakimś schematem chlapaczy do GC.

Długo szukałem materiału na chlapacze, bo koniecznie chciałem mieć w jakimś fajnym kolorku, a najbardziej czerwone :)

Najpierw zrobiłem z gumy o gr. ok. 4 mm, ale było to czarne i zbyt miękkie. Jak się szybciej jechało to chlapacze zbyt mocno się podwijały.

Aż w końcu, w ikei natknąłem się na kolorowe podkładki do krojenia! :yahoo:

Grubość 3-4 mm, materiał przypomina skrzyżowanie gumy i plastiku, takie miękko-twarde = idealne :)

Niestety sprzedawane są w kompletach "czerwony + zielony" po 9,99 zł, więc musiałem wydać 40 zł i mam sporo bezużytecznych zielonych jakby ktoś chciał :P

reszta kosztów to śrubki/nakrętki/podkładki za parę groszy i amelinowy płaskownik z obi: 1m długości, 20mm - 25mm szerokości i chyba 1 lub 2mm grubości = ok. 10 zł.

Mam nadzieję, że autor wątku nie obrazi się jak wrzucę tu fotki:

p.s.

Na ostatnim zdjęciu wyglądają na różowe, bo źle dobrałem balans bieli :P

A i tylne chlapacze polecam zrobić wyżej niż to widać na zdjęciach, bo łatwo je urwać parkując tyłem prze krawężniku (teraz mam jakieś 13-14 cm od podłoża) i nie róbcie tego na wysokość krawężnika przy którym parkujecie, tylko z lekkim zapasem, bo najłatwiej urwać przy wjeżdżaniu tyłem na krawężnik, jak zawias i opona trochę się ugną.

9885e151a67569b3gen.jpg

e4c404fc809cb8d2gen.jpg

88321182d92c2367gen.jpg

e908b2ae19065e68gen.jpg

Edited by pajac_am

Dzięki Panowie za komentarze. :)

Pamiętam Twoje deski z Ikei. Jak nic nie wykombinuje to pojadę na zakupy. :)

Twój pomysł już jest zanany na całym świecie. :)

http://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=1875708&page=13

195/50/15 na Hondzie ładnie leżą.

Edited by Grexik