Skocz do zawartości

Amortyzatory i sprężyny Forester SH 2008r


miro2602

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy amortyzatory ze sprężynami (komplet) tylne z Forestera SH 2009r. Diesel będą pasowały do Forestera SH 2008r. 2,0 benzyna?

 

Oznaczenie amortyzatorów 2.0 Diesel:

20365 SC 072 MJ

kropka żółta i czerwona

 

Oznaczenie amortyzatorów 2.0 Benzyna:

20365 SC 010 MB

kropka czerwona i czerwona

 

Chodzi o to że moje amorki są już bardzo słabe.

Nowe, wiadomo ile kosztują :(

A znajomy dorwał Diesla po wypadku, z przebiegiem ok 66.000 km na części i chciałem kupić od niego te amorki (2-3 lata jeszcze zrobią)

Co Wy na to?

 

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób tego bo znowu Ci padną, kup sprężyny Kayaba, amory daichi lub kayaba i zrób na lata.

A jesteś pewien,że do tego modelu coś dobierzesz u tych producentów? ;)

Rutyna czasem zabija. :P

@@miro2602 pasować powinny,choć producent podaje,że zestrojenie zawieszenia różni się pomiędzy wersjami benzynowymi i Forkiem SBD.

Edytowane przez cybel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego co sie orientowalem to do modelu SH z rocznika powyzej 2008 nie ma zadnych innych opcji poza oryginalem (ok 1600 zl za sztuke).

Jutro montuje te amorki i napisze czy sie da i jak sie zachowuje samochod. Mam nadzieje ze bedzie troche sztywniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam nadzieje ze bedzie troche sztywniej :) 
 

Nie licz na to. ;) Te Forki na drodze zachowują się jak ponton na falach. :biglol:


Jedynym wyjściem na chwilę obecną,żeby usztywnić zawieszenie Forka SH,to zestaw amorów i sprężyn Peddersa.

Ale jak z trwałością i ewentualnym serwisem takiego zestawu w PL ,niestety info brak. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego co sie orientowalem to do modelu SH z rocznika powyzej 2008 nie ma zadnych innych opcji poza oryginalem (ok 1600 zl za sztuke).

Jutro montuje te amorki i napisze czy sie da i jak sie zachowuje samochod. Mam nadzieje ze bedzie troche sztywniej :)

 

Występuje kpl z Peddersa zamiast samozpoiomowania do wersji 2008 - 2012

 

 

Da się kupić bez problemu w PL, parę kpl znam sprzedanych i jak na razie jeżdżą ale to to dopiero jakieś ponad pół roku  więc stosunkowo krótko

Edytowane przez szociu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam.

Amortyzatory z diesla pasują idealnie do benzyniaka.

Samochód jest sztywniejszy i mniej buja.

Nie pływa też przy większych prędkościach [np. jak się wylatuje zza kurtyny dzwiękoszczelnej na autostradzie :), wcześniej przy 140 km/h był strach, teraz przy 170 km/h jest dobrze].

Nie dam sobie ręki uciąć czy jest to spowodowane tym że miałem strasznie słabe (już ok 30%) amorki, a te mają po 78%, czy z diesla są poprostu twardsze, ale wydaje mi się że nie prowadził się tak dobrze nawet kiedy był nowszy.

Także z czystym sumieniem polecam przekładkę z diesla do benzyniaka. Ja jestem zadowolony

I za 400 zł mam amorki na dobre 2-3 lata

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam.

Chciałbym odświeżyć nieco temat. Mam nadzieję, że już z końcem wakacji więcej osób tu zagląda bo na FB od miesiąca praktycznie zero odzewu.

Szukam sprężyn na tył do SH 2.0 B+LPG bez sls-ów. Piszą wszędzie żeby kupić KAYABA lub LESJOFORS i będzie stał ładnie i wysoko (na tym mi zależy, a nie chcę kupować ironmanów i tracić na komforcie) ale nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych numerów sprężyn. Czy ktoś zna numery tych zamienników i mógłby je podać?

Pozdrawiam.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...