Skocz do zawartości

Lampy Morette Bugeye - regeneracja?


AdrianS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam w robalu lampy Morette. Z racji, że w nocy nic nie widać podjechałem na stację diagnostyczną w celu zbadania natężenia światła, żeby nie kierować się subiektywnymi odczuciami. Wyszło bardzo słabo. W celu wyeliminowania wpływu instalacji elektrycznej wyjąłem lampy i sprawdziłem ponownie na stacji diagnostycznej zasilając bezpośrednio z akumulatora innego samochodu. Nic się nie poprawiło.

Czy można gdzieś dostać nowe soczewki Valeo?

Czy polecacie jakąś firmę regenerującą reflektory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

swego czasu chciałem zakupić te lampy , fajnie wyglądają ale cena mnie nieco zniechęciła, ponadto po wymianie kilku maili z firmą Morette okazał się że praktycznie żadne częsci nie są dostępne co gorsza oni sami nie sprzedają części tylko całe lampy więc odpuściłem sobie, być może są jakieś firmy które zregenerują lustra ale same soczewki będzie mega problem według mnie... Takie soczewki a raczej ich dorobienie przez firmy są mało opłacalne bo kosztują sporo pewnie tyle co nowe lampy albo nie wiele mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy można gdzieś dostać nowe soczewki Valeo? Czy polecacie jakąś firmę regenerującą reflektory?

Jako posiadacz takich lamp sprawdziłem sobie temat i wygląda to tak:

 

1. Ten typ soczewki jest dość popularny, na allegro można poszukać;

2. Części szukasz nie przez Morette, tylko przez Valeo;

3. Regeneracja sztuki od 60 zł (lampa= 2 szt);

 

Niedaleko mnie, w Cieszynie, zajmują się taką regeneracją. Nie trzeba nawet lampy rozkręcać sami sobie to zrobią. Widziałem efekt u kolegi w audi TT, różnica kolosalna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może są jakieś firmy które zregenerują lustra ale same soczewki będzie mega problem według mnie...

 

Soczewki, wbrew pozorom, są rozbieralne, a w ich tyle funkcjonuje klasyczne "lustro", jak w każdej innej lampie, które można regenerować:

post-3635-0-53740900-1418126354_thumb.jpg

 

A Morette wykorzystywało ten popularny model do wielu aut:

post-3635-0-27361700-1418126424_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szukałem soczewek po oznaczeniach na lampie u jednego z większych dystrybutorów valeo. Nie udało się nic ustalić.

Na allegro także nie znalazłem odpowiednich soczewek.

Padła decyzja - regeneracja.

Z racji, że nie chciało mi się pakować lamp do wysyłki, szukałem najbliższego miejsca gdzie mi to zregenerują.

Po rozebraniu soczewek okazało się, że nie jest to popularny model i nie mają odbłyśników na miejscu. Przesłali odbłyśniki do regeneracji poprzez metalizację próżniową.

Dodatkowo spolerowali szkła gdyż były dość mocno porysowane. Lamp świateł drogowych nie robiłem. Dodatkowo wyczyściłem instalację elektryczną lamp. Soczewki dostały nowe żarówki typu "+ bardzo dużo światła". Światła po montażu zostały ustawionej na stacji diagnostycznej.

Efekt regeneracji jest rewelacyjny. Jak trwały to czas pokaże.

 

Koszt naprawy jednej soczewki:

150pln - regeneracja odbłyśnika

25pln - rozebranie i złożenie soczewki

75pln - polerowanie zewnętrznej części klosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...