Jump to content

Brak prądu - oświetlenie tablicy rej.

Guest splawikx
 Share

Recommended Posts

Guest splawikx

Witam,

od razu nadmienię, że w poniedziałek i tak wybieram się do elektromechanika, także nie liczę tylko na rozwiązanie problemu na forum. No ale może ktoś się spotkał/miał taki problem i zna rozwiązanie.

Jak w temacie, żarówki do oświetlenia tablicy rejestracyjnej nie świecą. Myślałem, że się spaliły, ale nowe również nie świecą. Sprawdzane było amperomierzem i gniazdach nie ma prądu.

Gdzie może leżeć problem? Jakiś przewód przetarty? Może bezpiecznik? Co/gdzie mogę sprawdzić?

Guest splawikx

Może komuś się przyda, więc dopisuję.

Gniazda i wtyki były zaśniedziałe. Do kloszy dostała się woda i to było przyczyną. Po wyczyszczeniu wszystkiego śmiga. Zamontowane mam ledy, a klosze i gniazda są zasilikonowane żeby nie dostawała się wilgoć.

• 3 years later...

Co prawda nie o imprezie ale o foresterze SG, ale to jedyny temat który znalazłem na forum o braku podświetlenia tablicy rejestracyjnej gdy wszystkie inne "światełka" na wspólnym bezpieczniku działają. Czasem przy niezbyt delikatnym zamykaniu klapy bagażnika, potrafi rozłączyć się kostka wewnątrz klapy, doprowadzająca prąd do tablicy.