Jump to content

Rdza-subaru impreza gd sti

abecer
 Share

Recommended Posts

Witam. Jak powyżej, kolega z Austrii rozbiera sti ponieważ chce odświeżyć cały lakier/zmienić kolor. Przy ściąganiu listw dachowych zauważyliśmy pekajacy lakier w okolicy tylnej szyby, gdzie woda przepływa przez rynienki odplywowe! Najgorzej jest jednak w tym wybrzuszeniu gdzie woda może przepłynąć w dół lub za szybe. Na górze w bagarzniku rdza króluje! Najwięcej na spawach gdzie łączy się kilka warstw blachy czyli pod szybą od środka. Porównaliśmy jak sytuacja wygląda w moim sti i ja mam więcej szczęścia. Pytanie czy ktoś może potwierdzić że też tak miał, czy auto było raczej już w tych miejscach robione/malowane? Jak się do tego zabrać! Dostęp jest tam utrudniony! Mam nadzieje że jakoś w miare to opisałem. Dzieki

Edited by abecer

Mam co prawda Forka (a wcześniej też Forka, oba z 2005r, jeden z US) i rdza pojawiała się tylko punktowo w miejscach gdzie lakier był uszkodzony (odpryski kamieni, ślady po wymianie szyby, otwór mocujący rejestracji) lub auto było robione (szpachla na błotniku) + ranty tylnych nadkoli. Tyle że to wszystko to były tylko rdzawe naloty albo bąble o max średnicy 2mm... 

Widziałem też rdzawy nalot na miejscu łączenia blachy z wnętrzem wlewu paliwa, ale pewnie większość osób by tego za rdzę nie uznała nawet

Jest to o tyle dziwne że raczej w Austrii nikt sie nie bawi w jakies wystawianie blach.Pozatym nic nie widać żeby coś było robione!