Skocz do zawartości

Utrata zdjęć przy zgrywaniu z iOS na PC (Windows) - pomożecie?


Qóba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ten temat to moja ostatnia deska ratunku, bo googlowałem już sporo i bez rezultatów... A dziewczyna po wakacjach jest mocno zawiedziona, że te wszystkie zdjęcia poszły się gonić... :(

 

Podłączyłem dziś iPhone'a do laptopa (Windows) w celu zgrania zdjęć na komputer. Nie używałem w tym celu iTunes, tylko standardowo poprzez "Nowe urządzenie" wszedłem do folderu ze zdjęciami i (tutaj największa lekkomyślność) - wyciąłem wszystkie zdjęcia i wkleiłem do utworzonego folderu na komputerze.

 

Zdjęcia kopiowałem z iPhone'a z dwóch folderów w których były one zapisane. Po wycięciu/skopiowaniu wszystkich zdjęć, usunąłem je z iPhone'a przez zaznaczenie wszystkich i usunięcie, po czym odłączyłem telefon od komputera.

 

Zanim je skasowałem zrobiłem ostrożnościowy check czy w folderze na pewno znajduje się ostatnie zdjęcie, które miało się tam znajdować - znajdowało się.

 

Po całej akcji przeglądając zdjęcia zauważyłem, że zdjęcia lecą po kolei od numeru IMG_0212 do IMG_0497, następnie jest zdjęcie IMG_0999 i dalej do ostatniego zdjęcia IMG_1125.

Brakuje natomiast środkowej partii zdjęć, czyli tych od 0498 do 0998. Nie mam pojęcia czemu się one nie zapisały. W chwili obecnej nie mam ich ani w koszu na komputerze, ani w telefonie.

Próbowałem je przywrócić z iPhone'a za pomocą Wondershare dr. Fone, ale bez skutku.

 

W iCloud również ich nie ma.

Dodatkowo kolejną dziwną sprawą jest to, że wszystkie zdjęcia, które się zapisały są "tylko do odczytu" i opcji tej nie jestem w stanie zmienić.

Czy możecie mi coś poradzić? Proooszę.

Pozdrawiam,
Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko masz je gdzieś w komputerze.

Jeśli nie dasz rady, to zadzwoń do mojej firmy.

MEDIA RECOVERY 32-782 95 95

Zwykle da się odzyskać nawet ze zniszczonego nośnika i te usunięte też. Trochę kosztuje, ale jeśli Ci bardzo zależy, to warto. Może być że komputer trzeba podesłać na trzy dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne pytanie to takie czy jest jakakolwiek szansa, że są one gdzieś na komputerze. Bo na komputerze ani razu ich nie odtworzyłem, a w koszu ich nie ma, bo przez zaznaczenie wszystkich i usunięcie, usunąłem je trwale z telefonu, a nie z komputera.

 

Myślicie, że jest szansa? Ile tak cirka about może kosztować odzyskanie danych? Pytam, bo nie wiem czy gra jest warta świeczki, jeżeli miałyby to być znaczne pieniądze.

 

I dodatkowo, czy wiecie jak trwale odznaczyć opcję "tylko do odczytu"? Gdy klikam PPM na folder "Zdjęcia - wakacje" i odznaczam tę opcję, to po kliknięciu "Zastosuj", wraca ona do tego samego punktu i dalej tych zdjęć, które cudem się zapisały, nie mogę ani obrócić ani skopiować na pendrive'a.

Aga, dzięki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Qóba, mnie się kiedyś zepsuł dysk zewnętrzny, na którym miałam wszystkie zdjęcia z wakacji... nagle wszystko zniknęło i wydawało się, że nie da się odzyskać. Dysk był uszkodzony i wyglądał jak "pusty" ... kilka programów poległo a jednak zdjęcia odzyskałam w całości, gorzej z filmikami. Trwało to dość długo, ale kolega mi to robił ;)

 

 

Zapytam go czy się tym jeszcze zajmuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, będę wdzięczny, jak możesz to zapytaj.
Co najgorsze to nie mam żadnego back-up'u danych z iPhone (iCloud/Airdrop). A na komputerze po tych zdjęciach ani śladu...

 

Wygląda to tak jak bym po prostu z poziomu komputera usunął te zdjęcia z iPhone'a :( 

Edytowane przez Qóba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszny niefart, to fakt. W temacie się nic nie ruszyło, więc chyba muszę się ze stratą pogodzić.

 

A udało mi się usunąć z iP przez Windowsa przy pomocy podłączenia telefonu i po prostu wejściu w Mój komputer -> Urządzenie wymienne...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dodatkowo, czy wiecie jak trwale odznaczyć opcję "tylko do odczytu"? Gdy klikam PPM na folder "Zdjęcia - wakacje" i odznaczam tę opcję, to po kliknięciu "Zastosuj", wraca ona do tego samego punktu i dalej tych zdjęć, które cudem się zapisały, nie mogę ani obrócić ani skopiować na pendrive'a.

 

 

Spróbuj odpalić z konsoli takie polecenia:

 

attrib -r -s -h "c:\tmp\test"

attrib -r -s -h "c:\tmp\test\*.*"

 

oczywiście zastąp "c:\tmp\test" ścieżką do Twojego folderu ze zdjęciami.

Te polecenia wyczyszczą wszystkie atrybuty z folderu i plików wewnątrz folderu.

 

Konsolę oczywiście odpalasz komendą "cmd", np. poprzez przycisk "Start" i pole "Uruchom"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...