Skocz do zawartości

Jakie relingi dachowe???


mati2610

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupić relingi na dach żeby móc wozić narty deskę itp.Wiem ze każdy będzie proponował Thule ale może można cos tanszego założyć. Znalazłem na allegro relingi Basente podobno nowość i jest on dedykowany do forestera nie jakiś uniwersalny. Może ktoś ma jakąś wiedzę czy warto to kupić?. Myślałem tez o mont Blanc ale podobno trudny jest w montażu.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wbiłeś mi klina, nie pamiętam. Wieczorem mogę zmierzyć. Ale na 90% 135cm. Nie wiem czy 120 wyrobią, jak zadzwonisz do sprzedawcy to będzie pamiętał, bo przywiózł mi je do pracy :-) 135 przyda się w jakiś dziwnych okolicznościach typu panele dachowe, już tak miałem :-) To tylko 7,5 cm z każdej strony więcej odstawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ja tak w temacie, ale tylko językowo, bo jak ktoś niezorientowany tu zajrzy, to nazewnictwo może być mylące. Też ostatnio ten temat przerabiałem.

 

Relingi to "takie coś" w co nasze samochody są zaopatrzone fabrycznie. Takie dwie "szyny" biegnące wzdłuż dachu po obu stronach.

A to o czym w tym wątku piszecie to (wg. nazewnictwa oficjalnego) "bagażnik bazowy", potocznie "belki".

 

Jak chcemy kupić "bagażnik bazowy", to w konfiguratorach czasem trzeba podać, czy mamy relingi tradycyjne, czy zintegrowane.

 

Zintegrowane wyglądają tak:

http://www.forum.subaru.pl/uploads/gallery_4051_177_390847.jpg

 

A "tradycyjne":

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSDYat95-6O4YIYPPIU-keA6hX0rnSkIK-GXta-ltQ8bVkOjd94ag

 

Ma to wpływ na to jakie "stopki" należy kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, zintegrowany nie jest uniwersalny dla bagażnika, stopki muszę być do tego dedykowane. Ale Forek 2. generacji po lifcie ma zintegrowane i ja tylko takie miałem na myśli.

 

No tak, jasne, że zintegrowane. Mi chodziło o to, że pierwszy post był trochę mylący, bo mati napisał, że chce kupić "relingi" :)

A z kolei jak łaziłem po sieci i szukałem bagażnika, to w pierwszym momencie osłupiałem, jak jakiś konfigurator mnie zapytał czy mam relingi "klasyczne" czy "zintegrowane", bo nie miałem pojęcia :)

Po to to całe moje marudzenie -- a nuż komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...