Jump to content

XVII Rally Wyszków 04-05.10.2014


moniss

Recommended Posts

X V I I     R A L L Y     W Y S Z K Ó W   o PUCHAR BURMISTRZA WYSZKOWA tablica.jpg

Z A P R O S Z E N I E

 

W imieniu własnym, Władz Miasta i Gminy Wyszków, Firmy TEDEX SA mamy przyjemność i zaszczyt zaprosić serdecznie wszystkich fanów motoryzacji do udziału w imprezie, która od 17 lat nieprzerwalnie rozgrywana jest na terenie Wyszkowa i okolic w przepięknym jesiennym pejzażu, dorzeczu Bugu, z bardzo ciekawymi, technicznymi, widowiskowymi próbami sportowymi w Rząśniku, Długosiodle i Dalekie Tartak.

 

"X V I I   R A L L Y   W Y S Z K Ó W"

o PUCHAR BURMISTRZA WYSZKOWA

04 - 05. 10. 2014r

 

 • VI Runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw AK Centrum
 • VI Runda Pucharu Tedex WRC
 • VI Runda Pucharu Tedex 126p

Impreza cieszącą się niesłabnącym powodzeniem z uwagi na niepowtarzalną atmosferę, widowiskową

"S U P E R P R Ó B Ę" o PUCHAR BURMISTRZA WYSZKOWA

zlokalizowaną w centralnym punkcie miasta, na zamkniętym wyłączonym z ruchu odcinku ul. gen. J. Sowińskiego.

 

Dodatkowym atutem tegorocznego "rajdu" podobnie jak w poprzednich latach będą imprezy towarzyszące, w tym: pokazy Policji, Straży Pożarnej, wystawiennictwo Firm samochodowych i wspierających oraz w ramach akcji "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY", konkursy z nagrodami dla Dzieci i Młodzieży z zakresu znajomości przepisów prawa ruchu drogowego

 

Zgodnie z tradycją "rajd" składał się będzie z dwóch sekcji (etapów). Próby przeprowadzone zostaną na wydzielonych, zabezpieczonych, placach, uliczkach i parkingach, wyłączonych z ruchu, o nawierzchniach utwardzonych (asfalt, beton, bruk, kostka) bauna), czytelnych rysunkach, o maksymalnie dopuszczalnych długościach, zmiennej charakterystyce.

 

Sobota 04 pażdziernika br. (sobota) - I sekcja:

Na około 80 - kilometrowej trasie na terenie Wyszkowa, Rząśnika, Dalekie Tartak, Długosiodła, i okolic rozegranych zostanie 10 prób sportowych na wydzielonych i zabezpieczonych placach i uliczkach. Próby z dotychczasową już tradycją będą rozgrywane na nawierzchniach utwardzonych, częściowo zanieczyszczonych, piaskiem, trocinami, trawą, charakteryzujących się ciekawą technicznie ułożoną trasa, bez zbędnych słupków, zróżnicowanej konfiguracji, czytelnej nawigacji, wszystkie o max. dopuszczalnej długości przewidzianej przepisami. Jak co roku będziemy się starali uzyskać zgodę na lokalizacje nowych prób o charakterystyce "oesu". W tym dniu rozegrane zostaną również "Super Próby" o Puchar:

 • Starosty Wyszkowskiego - z sumy wszystkich prób rozegranych na terenie Powiatu Wyszkowskiego
 • Wójta Gminy Długosiodło - z sumy rozegranych 2 prób na terenie Długosiodła
 • Wójta Gminy Rząśnik - z sumy rozegranych 4 prób na terenie Rząśnika .

TRADYCYJNIE WŁADZE GMINY RZAŚNIK NA CZELE Z WÓITEM, ZASPONSORUJĄ W TYM ROKU NASZ POBYT , O WIĘKSZEJ SKALI TJ:

 • PRZED STARTEM DO PRÓBY UCZESTNICY OTRZYMAJĄ GORĄCY POSIŁEK W POSTACI DANIA Z GRILLA.
 • WIECZOREM PO ZAKOŃCZENIU I SEKCJI IMPREZY ZOSTANIEMY ZAPROSZENI NA KOLACJĘ PRZY GRILLU ,
 • BĘDZIEMY MIELI ZAPEWNIONY NOCLEG ( PO MINIMALNYCH KOSZTACH - SZCZEGÓŁY BĘDĄ PODANE W KOMUNIKATACH)
 • RANO OTRZYMAMY REGIONALNE ŚNIADANIE
 • DO DYSPOZYCJI UCZESTNIKÓW IMPREZY BĘDZIE CZYNNY CAŁODOBOWY SERWIS SAMOCHODOWY, SŁUŻĄCY POMOCĄ W USUNIĘCIU USTEREK, CZY SZYBKIEJ NAPRAWIE.
CZEKA NAS, WIĘC NIESAMOWITA, NIESPODZIEWANA GRATKA ZE STRONY RZĄŚNIKA, ZA CO Z GÓRY DZIĘKUJEMY.

Niedziela 05 pazdziernika br. (niedziela) - II sekcja:

 • Wyszków. Centrum miasta. Godz. 11.00 - 16.00, wyłączony z ruchu główny odcinek ulicy gen. J. Sowińskiego z przyległymi parkingami.
 • Parada (przejazd kolumny samochodów po wyznaczonych ulicach miasta) zaproszonych Gości i Uczestników w eskorcie Policji, zakończona złożeniem wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniająca poległych w II Wojnie Światowej
 • "SUPER PRÓBA" o PUCHAR BURMISTRZA WYSZKOWA - wliczona do klasyfikacji "rajdu".
 • "GRAND PRIX" o Puchar Prezesa AK Centrum - nie wliczona do klasyfikacji, zarówno dla uczestników "rajdu" jak i zgłoszonych kierowców pragnących przystąpić do rywalizacji zgodnie z regulaminem startu.
 • Ekspozycje Firm wspierających i sponsorujących imprezę, w tym pokaz najnowszych modeli wiodących firm motoryzacyjnych: Audi, -WV, Hyundai, KIA, Mitsubishi - Suzuki, Opel, Toyota,
 • W ramach akcji: "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY", wspólnie z Policją, TEDEX, dla Młodzieży, zorganizowane zostaną konkursy z nagrodami, ze znajomości przepisów prawa ruchu drogowego.
 • Pokazowe przejazdy zaproszonych licencjonowanych Zawodników
 • Przewidziane są również dodatkowe atrakcje, w tym pokazy Policji, Straży Pożarnej.
 • Przewidujemy dodatkowe atrakcje, które są w fazie uzgodnień.

Liczymy jak co roku na olbrzymie zainteresowanie z uwagi na wieloletnią , wypracowana niepowtarzalną atmosferę rajdu, doskonałą lokalizację - centrum miasta oraz techniczną, szybką, widowiskową trasę.

 

Główne trofeum - "PUCHAR BURMISTRZA WYSZKOWA" otrzyma załoga, która przejedzie wyznaczoną trasę rajdu, zgodnie z wyznaczonym czasem w karcie drogowej i osiągnie najlepszy wynik z sumy rozegranych prób sportowych.

 

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej i w poszczególnych klasach otrzymają puchary. Przewidujemy również jak co roku nagrody rzeczowe.

 

Zapraszamy jak co roku w charakterze Gości - utytułowanych Zawodników "Dinozaurów", aby pokazali się po wielu latach zgromadzonej społeczności i przypomnieli o swoich odniesionych sukcesach na rajdowych trasach.

 

Kierujemy zaproszenie również do posiadaczy zarówno zabytkowych samochodów, motocykli jak i różnych wehikułów czasu do udziału w PARADZIE po ulicach Wyszkowa.

 

W imprezie może wystartować praktycznie każdy, kto ma prawo jazdy, pilota z ukończonym 18 rokiem życia, zarejestrowany samochód z ważnym przeglądem technicznym, ubezpieczeniem OC i NNW, dwa kaski (mogą być typu motocyklowego) oraz, oczywiście żyłkę sportową. Oprócz rywalizacji sportowej, przyjemnego spędzenia czasu, jest możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośredniej rywalizacji zarówno w klasach uzależnionych pojemnością silnika, jak i klasyfikacji generalnej.

 

Kierujemy również zaproszenie do:

 • MISTRZÓW - "Puchar Mistrzów" min. 3 załogi. Dla utytułowanych Zawodników tzw. "Dinozaurów", którzy zakończyli karierę zawodniczą i w ostatnim okresie uwidaczniają się na forach internetowych
 • PAŃ - "Puchar Pań" min. 3 załogi. (Pilot może być płci odmiennej)
 • DZIENNIKARZY - "Puchar Dziennikarzy" min. 3 załogi. Za kierownicą Dziennikarz, pilot może być osobą postronną.

Zapewniamy jak zawsze doskonałą towarzyską atmosferę, niespodzianki dla startujących jak i Osób towarzyszących.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również do zapoznania się z historią tego rajdu na stronie Koła:

WWW.ak-centrum.pl, gdzie w zakładce MULTIMEDIA, następnie : Fotogalerie, Filmy, Media.

 

Firma TEDEX oraz Auto Koło Centrum zapraszają wszystkich niezdecydowanych zawodników do zapisywania się do dodatkowych Pucharów:

 • TEDEX WRC
 • TEDEX 126p.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że TEDEX od początku powstania w 1999r, zaangażowana jest w rozwój i wspieranie sportów motorowych.

 

To dzięki wsparciu Firmy mogli odnosić sukcesy na rajdowych trasach Zawodnicy tej miary:

 • Robert Herba z Arturem Skorupa
 • Piotr Świeboda z Andrzejem Górskim czy w ostatnim okresie: Bryan Bouffier z Xavier Panseri.

Jest więc niepowtarzalna szansa dla Was młodych, rozpoczynających karierę zawodniczą, zostać zauważonym, mieć już na początku wsparcie sprzętowe i finansowe, ponieważ walczycie podobnie jak w ubiegłym sezonie o atrakcyjne nagrody pieniężne...

 

Samochody dopuszczone do udziału w Imprezie zostaną podzielone na klasy wg. pojemności skokowej silnika:

 • Klasa 1 - do 1150 ccm
 • Klasa 2 - od 1151 ccm3 do 1400 ccm 3
 • Klasa 3 - od 1401 ccm 3 do 1600 ccm 3
 • Klasa 4 - od 1601 ccm3 do 2000 ccm 3
 • Klasa Open - od 2001 ccm 3
 • Grupa RWD (Samochody napędzane tylko na tylną oś) z wyłączeniem klasy Gość.
 • Klasa Gość - Zawodnicy z licencją, samochody bez podziału na poj. silnika. Klasa Gość klasyfikowana jest jedynie tylko w swojej klasie - W klasie Gość dopuszcza się start na oponach przeznaczonych do sportu.

Zawodnicy AK Centrum z ważną licencją sportową kierowcy i opłaconą składką członkowską za 2014r. wpisowe na daną rundę - 100,00 zł pod warunkiem odbytego co najmniej jednego startu do którego wymagana jest licencja kierowcy w sezonie 2014. Jest to forma pomocy Zarządu Koła w umożliwieniu im treningu techniki jazdy z akcentem rywalizacji sportowej.

 

Klasę, Grupę stanowi min. 5 samochodów. W przypadku braku klasy samochody zostają włączone do klasy bezpośrednio wyższej. Jeżeli brak jest klasy Open, klasy te liczone są tylko w klasyfikacji generalnej imprezy ale punkty do klasyfikacji sezonu są zaliczane wg frekwencji klasy Open.

 

Samochody posiadające silniki z turbo doładowaniem zostaną dopuszczone do startu w klasie pojemnościowej wynikającej z pomnożenia nominalnej pojemności silnika:

- zapłonem Zi x współczynnik 1,7

- z zapłonem ZS (diesel) x współczynnik 1,5 (zgodnie z załącznikiem "J" FIA).

 

 

Wpisowe standardowe: 160 zł/Załoga

Kierowcy samochodów - Wpisowe: 110 zł/Załoga

Wpisowe Puchar Tedex WRC: 110zł/Załoga

Wpisowe Puchar Tedex 126p: 110zł/Załoga

(Fiat 126 z oryginalnymi silnikami 600, 650, 652 ccm i Fiat 126 Bis z oryginalnym silnikiem o pojemności 703 ccm)

Wpisowe dla wszystkich uczestników w dniu imprezy przed startem: 250zł/Załoga

 

Dla załóg spoza Warszawy proponujemy wysłanie zgłoszenia poprzez formularz na Naszej stronie, wpłatę wpisowego przelewem na nasze konto (nr. konta dostępny jest w formularzu zgłoszeniowym), zarezerwowanie numeru startowego na forum i załatwienie wszystkich formalności związanych ze startem w dniu imprezy.

 

Lista priorytetowa...

Regulamin RSMPAC 2014...

 

Zgłoszenia przyjmowane będą od poniedziałku 21 września 2014r

www.ak-centrum.pl - Wyślij zgłoszenie (numer konta)...

lub:

Filia Auto Koło Centrum na czas imprezy - Biuro Imprezy:

ul. Chmielna 73B/53. 00-801 Warszawa

w godz. 18.00 -20.00,

tel. +48. 602 25 95 90.

Wszelkie pytania proszę kierować na adres e-mail biuro@ak-centrum.pl lub na Naszym forum.

 

 

Zgłoszenia i informacje do Pucharu Tedex WRC i Tedex 126p:

wrc@tedex.pl lub 506-189-096

 

 

Rezerwacja numerów startowych na: Forum - początek rezerwacji numerów w czwartek 24 września około godz. 20:00 (Kto pierwszy ten lepszy :))...

 

Lista zarezerwowanych numerów startowych...

 

Badanie kontrolne

Piątek 03. 10. .br. w godz: 18:30 - 20:00 EMTI

Badanie kontrolne dla załóg z Warszawy (obowiązkowo). Załogi spoza Warszawy oddalone 30 km, nieobowiązkowo ale zalecane.

www.emtiserwis.pl - kliknij

Mapka dojazdu do firmy EMTI

 

START

Sobota 04. 10 .br. Wyszków, przy stacji ORLEN - parking przed Hotelem BIAS

w godz: 9:00 - 10:00

Lokalizacja Startu...

Wydawanie dokumentów (Spóźnienie powyżej 30 minut - wykluczenie), Badanie kontrolne nr.2.

Badanie kontrolne nr.2 (sobota) dla załóg z Warszawy - Dodatkowa opłata 50 zł.

10:00 Start I zawodnika. Wyszków parking przed Hotelem BIAS

 

Ważny Komunikat - Przygotowanie samochodów do BK w firmie EMTI - Bezpłatne korzystanie z podnośnika !!!

 

WSZYSTKIE KOMUNIKATY Rally Wyszków 2014 (Kliknij)

Karta identyfikacyjna Harmonogram czasowy...

 

Informacje dodatkowe: 0-602-25-95-90

Wszelkie pytania proszę kierować na adres e-mail biuro@ak-centrum.pl lub na Naszym forum.

 

 

Serdecznie zapraszamy

Organizatorzy

Gmina Wyszków , Auto Koło Centrum , Firma TEDEX

 

Link to comment
Share on other sites

Limitu nie ma :-) Jeżeli chodzi o bk to chyba nie masz nic takiego do czego mogliby sie przyczepic czyli np mocowania pasow czy klatka bezpieczenstwa z reszta jakby byl problem to niech do mnie dzwonia :P

Link to comment
Share on other sites

wpadajcie w niedziele bo bedzie próba w Wyszkowie. od 11.00 jakoś.

 

z tego co widzialem na BK to jedzie jeden legacy zaklatkowany (nie dziad, trochę nowszy) ale nie forumowy i jeden justy

 

wstyd będzie nie wygrać :P

 

PS. ktoś mi wyjaśni dlaczego forumowi wyjadacze nie jadą? :/

Link to comment
Share on other sites

Zapytaj Moniss.... Z moich obserwacji (moje to słowo klucz): prezes tego AK nie za bardzo pragnie rozwoju a wiemy że robiąc non-stop to samo daleko nie zajedziesz. Spora część przeszła na imprezy do innych AK. Tam nie tylko słuchają co się do nich mówi ale też i reagują odpowiednio. Co nie znaczy że Centrum nie ma swojego klimatu... Zapewniam że ma! Akurat Wyszków moim zdaniem jest baaardzo fajny.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...