Skocz do zawartości

Forester- awaria


Grimus23

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze. Mam problemem z moim Forkiem z 98r (pierwsza gen.). Otóż w pewnym momencie, po uruchomieniu silnika, "check engine" świeci się. Jechałem jakiś 20 minut i nie zgasła. Wyłączyłem go, zostawiłem na 15 minut i ponownie uruchomiłem. Nie dość, że kontrolka normalnie nie zgasła, to prędkościomierz przestał działać (nie rusza się, tak jakby samochód się nie poruszał, 0km/h)  :(. Wskaźnik obrotów i temperatury działają. Nie wiem jak wskaźnik baku. Zastanawiam się, czy problem tkwki w jakimś błędzie kontrolera, ale chyba nie "wyłączyłoby" to prędkościomierza.
Dodam, że samochód jest zagazowany.

Jakieś propozycje? W najbliższym czasie wybiorę się do mechanika i sprawdzę ewentualne błędy komputera.

Edit:

Dodam jeszcze, że obroty są  wyższe nie zwykle.

Edit2:

Odłączyłem akumulator i podłączyłem. Kontrolka się nie świeci, ale prędkościomierz nadal nie działa. Ponadto obroty wróciły do normalnych wartości.

Edytowane przez Grimus23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej GC8 '97 miałem prędkościomierz jeszcze na linkę,  po wizycie u gazownika panowie nie wpieli linki dokładnie i wyskoczyła z gniazda w skrzyni, co spowodowało zaświecenie check'a. Jednak nie zauważyłem zmiany wskazań obrotów.

Edytowane przez qra_633
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...