Skocz do zawartości

Szukam pomocy w Siedlcach


bullet

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem obecnie w delegacji w Siedlcach i mam problem z silnikiem. W piątek mam wrócić do domu, do Bydgoszczy, ale nie wiem czy w ogóle dam radę.

Niecały tydzień temu miałem wymieniany olej, rozrząd, pompę wody. Auto po powrocie z warsztatu zostawiło małą kropkę płyny na kostce. Pomyślałem sobie, że to jakieś resztki płynów po wymianie, więc dałem sobie spokój. Po przejechaniu 400km zauważyłem, że spod maski wydobywa się jakaś para. Po otworzeniu maski po prawej stronie spod silnika wydobywała się owa para, a śmierdziało jakby płyn od chłodnicy parował. W zbiorniczku płynu nie za wiele. Może to źle podłączona pompa wody? Gdzie ona się znajduje?

Nie mogę się zwrócić do warsztatu, bo jestem daleko od.

Szukam osoby, która ogarnie ten problem lub doradzi, co zrobić, do kogo się zwrócić. Nie mam nawet jak zajrzeć pod spód.

Edytowane przez bullet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o temperaturę silnika, to jest ok, nie przegrzewa się. Czy chłodnica się nagrzewa to muszę sprawdzić. Generalnie dymek pojawia się po jakimś czasie od uruchomienia silnika, a być może nawet i w czasie kiedy załącza się LPG, jeszcze muszę się upewnić.

 

Dokonałem kolejnych testów. Po uruchomieniu silnika jest ok. Po jakiejś chwili gdy wskazówka na temp. dojdzie do pierwszej kreski na skali (być może określająca załączenie termostatu) dymek się pojawia. Sprawdzałem na wyłączonym LPG, więc on nie ma na to wpływu. Pozostaje mi dolać płynu do chłodnicy i sprawdzić to jakiegoś mechanika.

Edytowane przez bullet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...