Jump to content

Szukam pomocy w Siedlcach


bullet

Recommended Posts

Hej, jestem obecnie w delegacji w Siedlcach i mam problem z silnikiem. W piątek mam wrócić do domu, do Bydgoszczy, ale nie wiem czy w ogóle dam radę.

Niecały tydzień temu miałem wymieniany olej, rozrząd, pompę wody. Auto po powrocie z warsztatu zostawiło małą kropkę płyny na kostce. Pomyślałem sobie, że to jakieś resztki płynów po wymianie, więc dałem sobie spokój. Po przejechaniu 400km zauważyłem, że spod maski wydobywa się jakaś para. Po otworzeniu maski po prawej stronie spod silnika wydobywała się owa para, a śmierdziało jakby płyn od chłodnicy parował. W zbiorniczku płynu nie za wiele. Może to źle podłączona pompa wody? Gdzie ona się znajduje?

Nie mogę się zwrócić do warsztatu, bo jestem daleko od.

Szukam osoby, która ogarnie ten problem lub doradzi, co zrobić, do kogo się zwrócić. Nie mam nawet jak zajrzeć pod spód.

Edited by bullet
Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o temperaturę silnika, to jest ok, nie przegrzewa się. Czy chłodnica się nagrzewa to muszę sprawdzić. Generalnie dymek pojawia się po jakimś czasie od uruchomienia silnika, a być może nawet i w czasie kiedy załącza się LPG, jeszcze muszę się upewnić.

 

Dokonałem kolejnych testów. Po uruchomieniu silnika jest ok. Po jakiejś chwili gdy wskazówka na temp. dojdzie do pierwszej kreski na skali (być może określająca załączenie termostatu) dymek się pojawia. Sprawdzałem na wyłączonym LPG, więc on nie ma na to wpływu. Pozostaje mi dolać płynu do chłodnicy i sprawdzić to jakiegoś mechanika.

Edited by bullet
Link to comment
Share on other sites

Pojedź do pierwszego lepszego mechanika w Siedlcach może luźna opaska na przewodzie do chłodnicy a jak coś to pisz PW ja jestem w Sokołowie Podlaskim 20 km od Siedlec to możemy zerknąć jakiś kanał mam w garażu

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...