Skocz do zawartości

Stukający przegub, niby wiadomo, ale...


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślę, że razem np. z Bartkiem moglibyśmy zakładać Impreza Offroad Klub, hehe, bo z konieczności dużo jeździmy po bezdrożach (ostatnio na zlocie Pan Ojciec chwalił się że pomykał Imprezą po jakiś wysokich chaszczach).

 

W efekcie czego przyszedł u mnie czas na wymianę cośniecoś w zawieszeniu :mrgreen:

 

Przy ciasnym skręcaniu w lewo stuka mi w lewym kole. Niby wiadomo - przegub. Ale co konkretnie tam się zużyło, co powinienem kupić i wymienić ?

 

I oczywiście GDZIE powinienem kupić, żeby złapać najlepszy stosunek jakość/cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub wewnetrzny. Mam to samo. Na skreconych stuku puku. Niestety ciagle w dziale kup/sprzedaj wisi moje ogloszenie o chetnym przygarnieciu takiego przeguba/gubu ale nikt sprzedac nie chce bo chyba wszyscy uzywaja :)

 

W ASO jeden to 1000zł...

 

Niby to nic groznego mozna zyc ale jak kiedys ryjem na asfalt mi dziewcze padnie...

 

 

Cza jak najszybciej wymienic

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładałbym na 100% że to przegub wewnętrzny. Stuki na skręconych kołach kojarzą mi się bardziej z zewnętrznym przegubem. Nie trzeba zmieniać parami.

 

Sporo firm robi przeguby np. GKN/Spidan, Metelli, Lobro.

 

W ub. roku zmieniałem 2 zewnęrzne przeguby, 600 zł z wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bergen, w tej chwili jestem w stanie załatwić Ci do Twojego auta przegub zewnętrzny GKN/LOBRO za 240zł z kompletem montażowym (osłona, obejmy, smar). Po roczniku 95.10 taki przegub jest po 180zł. Inne firmy typu Metelli, Ruville, Meyle na zamówienie. Przegubów wewnętrznych widzę, że w tej chwili nie mamy, ale to też jest do załatwienia. Jakby coś, to pisz.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Po roczniku 95.10 taki przegub ...

pzdr

Seb@

Mógłbyś objaśnić czym się różnią? Ponoć uzębieniem wewn. lub zewn. Ale co i jak nie udało mi się znaleźć. I czy można je odróżnić organoleptycznie bez demontażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś objaśnić czym się różnią? Ponoć uzębieniem wewn. lub zewn. Ale co i jak nie udało mi się znaleźć. I czy można je odróżnić organoleptycznie bez demontażu?

 

Tak, różnią się uzębieniem. Dokładniej uzębieniem wewnętrznym (zewnętrzne pozostaje w obu przypadkach identyczne: po 27 zębów). ->95.09 masz 22 zęby i średnicę wewn. 22,6mm; 95.10-> masz 30 zębów i średnicę wewn. 23,3mm. Mam przeczucie, że bez demontażu raczej ich nie odróżnisz, aczkolwiek ręki nie dam sobie uciąć.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kąąąbi jest dokłądnie z 31.08.95. Ponieważ różne źródła różnie podają graniczną datę zmiany tych przegubów (VIII lub X), nie wiem jakiego powinienem szukać.

 

PS. thx, czyli 22 szukam.

Najtańszy jaki znalazłem (JC) to 173 PLN. Gdzie taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kąąąbi jest dokłądnie z 31.08.95. Ponieważ różne źródła różnie podają graniczną datę zmiany tych przegubów (VIII lub X), nie wiem jakiego powinienem szukać.

 

Dane, które podałem są zaczerpnięte z bazy TECDOC, czyli generalnie od samego producenta. Jeżeli temu zaufać, to powinieneś szukać przegubu, który był montowany do ->95.09.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kąąąbi jest dokłądnie z 31.08.95. Ponieważ różne źródła różnie podają graniczną datę zmiany tych przegubów (VIII lub X), nie wiem jakiego powinienem szukać.

 

PS. thx, czyli 22 szukam.

Najtańszy jaki znalazłem (JC) to 173 PLN. Gdzie taniej?

 

U mnie!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kąąąbi jest dokłądnie z 31.08.95. Ponieważ różne źródła różnie podają graniczną datę zmiany tych przegubów (VIII lub X), nie wiem jakiego powinienem szukać.

 

PS. thx, czyli 22 szukam.

Najtańszy jaki znalazłem (JC) to 173 PLN. Gdzie taniej?

 

U mnie!?

 

A masz jakieś zniżki dla forumowiczów? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...