Skocz do zawartości

ogranicznik drzwi OBK MY08


dubelt

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie/a..

W moim OBK pojawił się problem samo-domykających się drzwi przednich. Niestety nie blokują się w pozycji otwartej i nawet na najmniejszej pochyłości irytująco zamykają się przytrzaskując wsiadającą/wysiadającą osobę.

 

Ograniczniki wyglądają na mocno zużyte - widać zjechany plastik, mało wydatne punkty blokady.

 

Czy moglibyście podpowiedzieć jakich używek mogę szukać - tj czy pasują tylko od legacy/obk 04-08 czy też od leśników albo imprezek?

czy jest jakiekolwiek rozróżnienie prawa/lewa czy tylko kwestia odwrotnego przykręcenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem w Tribece i strasznie to mnie irytuje :(

 

koszt nowych ogranicznikow w ASO to jakis kosmos (jedna sztuka to cos ok. 150 zl., jezeli mnie pamiec nie myli)

sadze, ze uzywki beda mialy ten sam problem, chyba ze auto zminimalnym przebiegiem...

 

ja swoje rozebralem i podlozylem takie cieniutkie tulejki pod plastikowe wstawki, po ktorych sie "slizga" ogranicznik (drugi raz tego sie pewnie juz nie da sie zrobic, bo po raz drugi odginajac blaszki, ktore trzymaja wszystko wkupie, one sie zlamia)

jest lepiej, ale nadal drzwi slabo sie fiksuja w otwartej pozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e to chyba nie ma strasznej "tragedyji" bo 150, nawet kupujac dwie sztuki raz na powiedzmy 6 lat nie jest tak zle.

 

Kawalek plastiku na zderzak kosztuje 600 zl, aczkolwiek ostatnio kupowalem jakis kawalek innego plastiku oslaniajacego szyne fotela i musieli mi to sciagnac z niemiec za cale 28 zl.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest taki wśród nas ;) co poddaje subaru recyclingowi. Ceny 1/4 nówki z aso

 

Dzięki niemu jestem posiadaczem prawie nówek ograniczników na przód - są zamienne prawa i lewa, wiec nie ma co szukać konkretnej strony.

Nowe ograniczniki zaje-bardzo trzymają drzwi. W obecnym momencie cięższe o kilka kg z powodu dorzucenia wygłuszenia w postaci mat butylowych i gąbki (co zresztą polecam, różnica jest zauważalna)

 

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...