Skocz do zawartości

ubezpieczenie OC - kto poradzi, dziwna sprawa


wolnemiasto

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

mam taką sprawę

kończyło mi się ubezpieczenie auta (i rata), zakupionego w kwietniu tego roku. Od kwietnia jeździłem na oc poprzedniego właściciela. Miało ono wygasnąć około wygasać 19.12.2014 r, natomiast było płacona na 2 raty i II rata miała być zapłacona 16-go czerwca.

Nie było mnie na miejscy i zadzwoniłem do jakiejś agencji - znaleziono mi jakieś ubezpieczenie. No i ubezpieczyłem. Niestety za miesiąc przyszło polecenie zapłaty od Ergo Hestii 

co mogę teraz zrobić, bo w sumie ubezpieczony samochód mam w innej firmie. Nie złożyłem niestety wypowiedzenia do Ergo Hestii. 

 

pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Musisz opłacić drugą ratę i wypowiedzieć umowę część kasy z 2 raty powinni zwrócić .

No nie wiem czy da radę wypowiedzieć umowę po upływie tych 30 dni od daty zakupu.

Mnie podobnie wyruchali w liberty direct. Tzn. ja na szczęście zdążyłem wypowiedzieć, bo jak zrobili mi rekalkulację (pomimo, że poprzedni właściciel miał opłacone na cały rok) to wyszło, że mam im dopłacić chyba ze 400 zł za mniej więcej pół roku. A tymczasem za kilkanaście zł więcej, ubezpieczyłem na cały rok, a oni musieli jeszcze chyba z 200 zł zwrócić poprzedniemu właścicielowi :D

Banda złodziei!!

Na przyszłość - Jeżeli kupujesz auto z OC to najlepiej utargować ze sprzedającym tyle co dostanie zwrotu za to co pozostało i ubezpieczyć auto od początku na siebie.

Chyba, że ubezpieczalnia nie robi rekalkulacji przy zmianie właścieciela. Ale takich jest niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...