Skocz do zawartości

Zbiornik paliwa Forek 06 XT


marhof

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

jak to po Plejadach bywa, pewne awarie wychodzą "po czasie". Na skutek nieplanowanego lotu i niekontrolowanego lądowania mój bak paliwa skurczył się o kilka litrów. Nie wiadomo czy da się to wyprostować (na moje oko - średnio) dlatego awaryjnie chciałbym wiedzieć, czy zbiorniki od Forków 03-08 są "takie same" czy też polować muszę na poliftową wersję?

 

W sumie i tak miałem szczęście, bo parę centymetrów w bok i (sądząc po uszkodzeniach) dyfer zostałby w miejscu przyziemienia. Na przyszły rok przyda się osłona chyba :rolleyes:

Edytowane przez marhof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje... ale dla pewności wolę zapytać :) Szkoda że nie istnieje (?) jakiś sposób na podmontowanie  większego zbiornika, bo 60L to trochę mało  :unsure:

Oj zgadzam sie... 60l to duzo za malo... W szczegolnosci w wersji xt... Co 250-280km tankowanie (po miescie) i max 500km w trasie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam temat. Jestem ponad rok po wymianie zbiornika i notorycznie mam problemy ze wskaźnikiem poziomu paliwa - nie zapala się rezerwa. Nigdy. Jeśli odepnę kostkę zasilania od pompy paliwa to zapala się kontrolka zbiornika (czyli żarówka się nie przepaliła). Wygląda na to że to pływak gdzieś się blokuje - jakich wrażeń mogę oczekiwać przy grzebaniu samodzielnie przy pompie paliwa i pływaku? Jest to do zrobienia metodami chałupniczymi w garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...