Skocz do zawartości

Legacy 165KM - jak pracuje z gazem?


MirekB

Rekomendowane odpowiedzi

teraz to już się robi dyskusja o Wyższości Świąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia. I nic stron nie przekona że czarne jest czarne a białe jest białe.

Przyjmuję więc, że koszt instalacji w moim aucie to jakieś 4000zł i koszt ten zwróci się po około roku. Dowiedziałem się też, że instalacje nowego typu nie śmierdzą, oraz że spalanie gazu w tych instalacjach jest zbliżone (nieznacznie przekracza) do spalania benzyny.

....i trzeba tak było mówić od razu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miła tu atmosfera....ładnie się wita nowych forumowiczów.....wystawienie auta na sprzedaż (własnego) uchodzi za nietakt albo coś w tym rodzaju...wciskanie innym swoich przekonań na siłę jest powszechne....rację mają ci co mają więcej postów....TEGO NIE MA NA ZAGRANICZNYCH FORACH. Tu chyba się czas zatrzymał :)

przepraszam jeśli kogoś uraziłem....

Ja dowiedziałem się czego chciałem...bo jak sądzę po to jest to forum.

Jeśli o mnie chodzi temat gazu w moim aucie uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś Leonie spalał benzyny 12l/100km za 5,40l alternatywnie gazu 18l/100km za 2,40l to

12x5,40=64,8zł

18x2,40=43,2zł

a więc oszczędność na przejechanych 100km to 21,60zł

a instalacja kosztowała 5000tys

podzielmy owe 5000 przez 21,60zł czyli te oszczędności na 100km przejechanych to otrzymamy ilość setek kilometrów które musiałbyś przejechać żeby się zwróciło

Wyszło mi, że ta kwota 21,60 mieści się w tych 5000zł 231,48 raza. Co oznacza, że  zwrot inwestycji nastąpi po przejechaniu 23148 km

Tyle Leonie przejechać musiałeś w 3 miesiące. A więc rocznie robisz 4 razy tyle kilometrów czyli 92592km WOW

 

hehehe ot i kreatywna księgowość w moim wykonaniu :)

jakby nie patrzec, i jaka instalka by nie byla, to srednio zwraca sie caly bjej koszt po 12 k. przebiegu, potem jezdzimy tankujac za litr niebieskiego paliwa 2,50 pln :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leonie podaj dane to podstawimy tylko i wyjdzie sama prawda. Moje auto pali średnio 12l benzyny. Jeśli chodzi o spalanie gazu to na podstawie 2 posiadanych samochodów z gazem przyjąłem przybliżone wartości (punto2 benz 7 gaz 10 oraz omega b benzyna 10 gaz 15) około 30% więcej. Cenę instalacji podał maniekkrk.

10l to troszkę za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...