Skocz do zawartości

Zwiedzanie Skandynawii autem... czyli spontaniczny Urlop...:)


Barteq

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu zastanawiam sie nad Urlopem w tym roku, a ponieważ nie lubie leżeć "plackiem na plaży" tylko wypoczywac czynnie...

wpadłem na pomysł aby zorganizować sobie wycieczkę objazdową autem po Skandynawii....

Zastanawiam sie jak ułożyć sobie trasę na ok. 10-14 dni,

Może ktoś z Was przerabiał kiedyś juz taki temat i pomoże mi w tych planach????...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Wrocławia do Danii, do Hirtshals, promem do Stavanger lub Bergen (nie tracisz czasu, bo prom płynie w nocy, a Ty sobie śpisz), a rano...na północ zobaczyć jakis fjord, przepłynąć się nim promem, ruszyć na Lofoty, a wrócić z dalekiej północy przez Szwecję, zahaczyć o Oslo, Geteborg, mostami do Kopenhagi i do Wrocławia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Wrocławia do Danii, do Hirtshals, promem do Stavanger lub Bergen (nie tracisz czasu, bo prom płynie w nocy, a Ty sobie śpisz), a rano...na północ zobaczyć jakis fjord, przepłynąć się nim promem, ruszyć na Lofoty, a wrócić z dalekiej północy przez Szwecję, zahaczyć o Oslo, Geteborg, mostami do Kopenhagi i do Wrocławia...

 

z Wrocławia do Danii, do Hirtshals, promem do Stavanger lub Bergen (nie tracisz czasu, bo prom płynie w nocy, a Ty sobie śpisz), a rano...na północ zobaczyć jakis fjord, przepłynąć się nim promem, ruszyć na Lofoty, a wrócić z dalekiej północy przez Szwecję, zahaczyć o Oslo, Geteborg, mostami do Kopenhagi i do Wrocławia...

 

dzięki za INFO.... :)

sprawdzę trasę o której napisałeś...i sie zastanowię... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nordkapp

 

Kilka osób, które tam były odradzały mi ten pomysł, by się tam wybrać. Ponoć mocno przereklamowana sprawa ... no chyba, żeby się później pochwalić wśród znajomych i wrzucić fotę na fejsika ;)

 

@, byłeś tam?

 

Mnie polecano pojechać kiedyś, jak będę miała okazję, zobaczyć tzw. "dach Norwegii" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bylem na Nordkapp jeszcze, z Polski znajomi na motorach jezdza a nawet jedna parka na rowerach sie tam wybrala, epicka podroz z Polski:) Tak szczerze co do Norwegii to gdzie sie nie wybierzesz jest pieknie i nie ma co sobie jakis tam sztywnych planow wycieczkowych robic. Poludnie Norwegii i Lofoty obowiazkowo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzięki ..;)

własnie przeglądam... :)

 

 

jedna parka na rowerach sie tam wybrala, epicka podroz z Polski:)

 

 

o rowerach myślałem... aby je zabrać...:)

 

a co do podróży Tej parki.... Hm.... "wzniosłe klimaty.."... :wub: 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponowal z Lofotow do Tromso a pozniej Nordkapp, a powrot przez Finlandie :)

 

Mój kumpel kiedyś caly rok planował wyprawę do Tromso, żeby zobaczyć zorzę polarną.

No i pojechał, a tam przez caly czas... mgła taka, że nic nie widać. :-)

Na pewno warto to rozważyć, ale musisz być przygotowany na niespodzianki.

 

 

Nordkapp

 

Kilka osób, które tam były odradzały mi ten pomysł, by się tam wybrać. Ponoć mocno przereklamowana sprawa ... no chyba, żeby się później pochwalić wśród znajomych i wrzucić fotę na fejsika ;)

 

 

 

No muszę zdementować tego typu opinie. ;)

Byłem kiedyś na fiordach w okolicy Bergen i robią wrażenie, szczególnie gdy się nimi płynie.

Myślę, że warto zobaczyć.

Z calej wyprawy do Norwegii najbardziej podobalo mi się we Flam (kolejka górska),

kemping u podnóża gór, super miejscówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę zdementować tego typu opinie. ;)

Byłem kiedyś na fiordach w okolicy Bergen i robią wrażenie, szczególnie gdy się nimi płynie.

 

 

Ciekawe ... a co to ma wspólnego z Nordkapp? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No muszę zdementować tego typu opinie. ;)

Byłem kiedyś na fiordach w okolicy Bergen i robią wrażenie, szczególnie gdy się nimi płynie.

 

 

Ciekawe ... a co to ma wspólnego z Nordkapp? :)

 

 

Myślałem, że odnosisz się całościowo do pomysłu zwiedzania Skandynawi.

Co do Nordkapp to sorki, nie byłem, nie wiem, nie komentuję. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 0,03zł.

Pakowanie się na Nordkapp, przy założeniu 10-14 dni to przegięcie. Fajna podróż i tyle. w cholerę kilometrów, promów i niby jest atrakcja, tylko po co. Objechałem południe NO, właśnie w 2 tyg. Oslo-Bergen (wybrzeżem) - Oslo (pociągiem w poprzek). Gdzieś w otchłaniach foruma pewnie się znajdzie mój wątek. Dla mnie to idealny kraj żeby się nie spieszyć. Rozbijasz namiot na skałce pośrodku (połaczona szczątkiem mostku) fiordu i siedzisz dwa dni, bo jest fajnie. Jak lubisz góry, to na trasie Bergen-Oslo jest kawał terenów do chodzenia. A poza tym standardowe miejsca - Kjerag, Preikistolen, targ w Bergen, co kto lubi. Ja wolę lasy i spokój, dlatego w Szwecji spędziłem 2 tyg w górach jedząc suche wafle i ryby, które złowiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 0,03zł.

Pakowanie się na Nordkapp, przy założeniu 10-14 dni to przegięcie. Fajna podróż i tyle. w cholerę kilometrów, promów i niby jest atrakcja, tylko po co. Objechałem południe NO, właśnie w 2 tyg. Oslo-Bergen (wybrzeżem) - Oslo (pociągiem w poprzek). Gdzieś w otchłaniach foruma pewnie się znajdzie mój wątek. Dla mnie to idealny kraj żeby się nie spieszyć. Rozbijasz namiot na skałce pośrodku (połaczona szczątkiem mostku) fiordu i siedzisz dwa dni, bo jest fajnie. Jak lubisz góry, to na trasie Bergen-Oslo jest kawał terenów do chodzenia. A poza tym standardowe miejsca - Kjerag, Preikistolen, targ w Bergen, co kto lubi. Ja wolę lasy i spokój, dlatego w Szwecji spędziłem 2 tyg w górach jedząc suche wafle i ryby, które złowiłem.

 

Ciekawa propozycja...przyznaję...:)

 

ale jak to w praktyce bywa....można gdzieś dojechać ...spodoba się i kilka dni zleci...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest jedna przeslanka zeby na Nordkapp sie nie pchać przy zalozeniu 10-14 dni. Ilosc km * 50kmh. Do tego oplaty za promy i mosty oraz tunele. Moze weź pod uwage jazde na polnoc Norewgii i powrót przez Szwecję, brzegiem zatoki.

 

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie właśnie zaplanowałem urlop na ok. 10 dni:

 

1) Stavanger - Dalsnuten, Monafossen,

2) podróż do Bergen, wjazd kolejką Floibanen na górę widokową,

3) rejs po Sognefjord z Bergen do Flam, powrót koleją do Bergen,

4) podróż do Geirangen, rejs po Geirangenfjord.

5) droga Trolli + okolice,

6) najstaszy średniowieczny kościół w Norwegii z 1150 r. w Urnes,

7) powrót do Stavanger, po drodze zahacze o Preikestolen.

 

 

Wszelkie sugestie co warto zobaczyć mile widziane :)

 

 

 
Polecam strony:
 
 
 
A jak będzie jeszcze czas i okazja, to przelecę się na Lofoty samolotem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...