Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

mam nadzieje, ze ten Pan sie myli

Chyba jednak się nie myli. NATO na pewno nie będzie militarnie bronić Ukrainy, w to nie wierzę. Zresztą - co już napisałem kilka postów wyżej, Obama zapowiedział ostre sankcje gospodarcze za interwencję militarą Rosji. Sankcje, a nie obronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ktos w ogole wierzy w skutecznosc tych sankcji ?

Wizowe czy zamrażanie aktywów nic nie dadzą. W szczególności te drugie - wdrażane po długich tygodniach od ich zapowiedzenia. Jedyne, co może zmiękczyć Rosjan, to uderzenia w gospodarkę i budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.wp.pl/martykul.html?kat=1356&wid=16567399

 

Dobry artykuł w WSJ,zgadzam się ze wszystkim.

 

Pomimo słabości tych sankcji Rosja traci na wiarygodności na każdej płaszczyźnie.Rating już prawie na poziomie smieciowym,kapitał odpływa w szybkim tempie,spadają akcje,rubel,NATO się przwgrupowuje,państwa członkowskie zwiększają wydatki na zbrojenia-Polska,Rumunia,tworzą się zręby alternatywnych źródeł energii dla europy,a przynajmniej o tym się rozmawia.

 

Putin przegrywa.Coraz więcej jest takich opinii z różnych stron-dawnych polityków,gazet,obserwatorów,ekonomistów,wystarczy poczytać.

Dla mnie to było oczywiste od początku.

Wschodu Ukrainy Putin już nie zdobędzie,chyba,że otwartą wojną,ale wtedy.....Rosja będzie kaplicą.

Putin ma krym,miejsce symboliczne bez jakiegokolwiek gospodarczego znaczenia,traci za to wschód z przemysłem zbrojacym Rosje.

Putin to chory kgb-owiec staczjacy swój kraj,o czym byłem przekonany od początku tego konfliktu.I robi to BARDZO SKUTECZNIE.

---------------------------------

 

Podobno Schroeder świętuje swoje 70te urodziny z putinem :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayo,uważasz,że putin osiągną sukces dla Rosji.OK,masz przecież prawo do swojej oceny sytuacji.Ja starałem się uzasadnić moje stanowisko jak najjaśniej,już bardziej nie potrafię.No może jeszcze to,że Szwecja i Finlandia zapewne wejdą do NATO,czyli pierścień wokół Rosji się zacieśni jeszcze bardziej.

 

Czy myślisz też,że sukcesy putina są perspektywiczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisalem nic o sukcesie,

pytam tylko dlaczego uwazasz, ze przegrywa bo wrozysz mu upadek juz od jakiegos czasu.

teoretycznie to co wyprawia do niczego dobrego samego putina ani rosji nie prowadzi,

ale tez nie wiemy jaki jest jego prawdziwy cel

mysle, ze putin rozgrywa swoja partie bardzo rozwaznie mimo, ze chyba nikt tak naprawde nik nie wie co chce ugrac.

oczywiscie to kawal sqr.... ale glupi nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz to już chyba wojna domowa:-(

Albo i nie zupełnie domowa. W informacjach z Ukrainy porzewinęło się dziś, że separatyści całkiem nieźle uzbrojeni są. A i że wsparcie wojskowe od Putina nadal mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz to już chyba wojna domowa:-(

Albo i nie zupełnie domowa. W informacjach z Ukrainy porzewinęło się dziś, że separatyści całkiem nieźle uzbrojeni są. A i że wsparcie wojskowe od Putina nadal mają.

 

 

To oczywiste,tyle,że z zewnątrz wygląda jak domowa.Oglądam ROSSIJA24 i chyba sam się dałem wkręcić w ten schemat.Nieprawdopodobne jak działa ruska machina propagandowa.Zauważ,że te same dyrdymały opowiadają całemu światu,żeby móc potem przekazać swoim,że nasze stanowisko jest wiarygodne i jedyne a USA i Europa działają w porozumieniu z banderowcami i antysemitami.

 

Inna sprawa,że z pewnością jest też ludność na wschodzie nastawiona pro-putinowo,ale większość statystyk mówi,że ludności rosyjskiej jest w tych rejonach ok.20%.To właśnie nimi "posługują" się ruskie specsłużby.

Przerażający jest wzrost nastrojów nacjonalistycznych wśród Rosjan,tych w Rosji i tych na Ukrainie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerażający jest wzrost nastrojów nacjonalistycznych wśród Rosjan,tych w Rosji i tych na Ukrainie.

A jedne nacjonalizmy budzą kolejne ...

 

 

 

Zauważ,że te same dyrdymały opowiadają całemu światu,żeby móc potem przekazać swoim,że nasze stanowisko jest wiarygodne i jedyne a USA i Europa działają w porozumieniu z banderowcami i antysemitami.

Globalna wioska robi swoje. Musi być spójny przekaz. Jak dziś czytałem o oburzeniu ruskich polityków na działania rządu ukraińskiego na wschodzie, to było mi już gorzej niż niedobrze. A ludzie im wierzą ...

 

O - no to jest jakaś odpowiedź na nasze narzekanie: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/litwa-lotwa-i-estonia-chca-niezaleznej-rosyjskojezycznej-tv/y9ep5

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Odessie ponad 40 osób zginęło,większość w pożarze...

uciekli, zabarykadowali się to ich dorwali

ja sie tam nie dziwię- na filmie dokładnie widac kto z broni krótkiej strzela do pro- ukraińskiego wiecu

dalej poszło już samo- zycie

ludzie biorą sprawy w swoje ręce - a pro rosyjska opcja się przeliczyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W Odessie ponad 40 osób zginęło,większość w pożarze...

uciekli, zabarykadowali się to ich dorwali

ja sie tam nie dziwię- na filmie dokładnie widac kto z broni krótkiej strzela do pro- ukraińskiego wiecu

dalej poszło już samo- zycie

ludzie biorą sprawy w swoje ręce - a pro rosyjska opcja się przeliczyła

 

 

"kto sieje wiatr ten zbiera burzę"...jakoś tak to było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak w mniejszych miejscowościach wszystko pro- ruskim wychodziło tak  (mniej ludzi, łatwiej ich przekupić i nimi manipulować) tak w duzych miastach plan nie wypalił (na razie) - Donieck, Odessa. Milicja się pogubiła ale ludzie sami rozwiązali wiece pro- rosyjskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Minister spraw wewnętrznych Arsenij Abakow napisał w jednym z serwisów społecznościowych, że terroryści w Kramatorsku, położonym na południe od Słowiańska, otrzymali rozkaz, aby przebrać się za ukraińskich milicjantów i strzelać do ludzi. Abakow powołuje się na podsłuchane rozmowy radiowe."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5da3wl.jpg

 

w kółeczku dotychczasowy (do wczoraj) szef policji w Odessie

Dla mnie facet powinien z miejsca dostać czapę za zdradę !

2mniw6s.jpg

policja osłania tarczami strzelca który wali od demonstrantów z automatu

 

to chyba wyjaśnia podpalenie ruskich w budynku

xle trafili - atakowali demonstrację pro- ukraińska

niestety obok "kibole" szli na mecz ligi ukraińskiej

dalej juz poszło


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/10,114927,15894581,_Pozar_w_siedzibie_zwiazkow_zawodowych_w_Odessie_pochlonal.html#BoxWiad2img

 

dobry film pokazujący jak dynamiczna była sytuacja - opis lekko ktoś odleciał

starcie demonstracji, demolka pro ruskiego miasteczka, rosjanie z dachu wala koktajlami i sami się zapedzili w kozi róg

dla mnie i tak dobrze ze ich tam wszystkich nie skatowali

"turysci putina" chyba drugi raz trafili kiepsko- z tłumem moze by i sobie poradzili z kibolami już tak gładko nie poszło

wyciągnięcie broni ostrej przez ruskich dolało oliwy do ognia

Brawo- kraj sobie nie radzi niech ludzie walcza o swój dom

Edytowane przez gumas_72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć długa rozmowa, ale przyznam, że ciekawa i pozwala trochę zrozumieć czemu na Ukrainie dzieje się tak a nie inaczej: http://wyborcza.pl/d...ty_jestes_.html

Opowieść przypomina mi teksty o naszym międzywojniu. Inny przebieg podziałów, ale te same problemy nowego dla wszystkich państwa i społeczeństwo, które nie zdążyło w tym nowym państwie okrzepnąć. Na Ukrainie niestety włączył się "czynnik zewnętrzny", który nie zmiótł całej państwowości, a chce ją rozszarpać wykorzystując te podziały.

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególną uwagę Tymczuk zwraca na "decyzję prokuratury", na mocy której wypuszczono w niedzielę zatrzymanych inicjatorów krwawych wydarzeń "na żądanie demonstrantów"."Na polecenie kierownictwa MSW, zatrzymani w Odessie ekstremiści powinni być wczoraj w nocy odkonwojowani do Kijowa, ale jednak zostali w Odessie na osobisty rozkaz zastępcy prokuratora generalnego Ukrainy"

 

totalny rozkład "państwa", taka sytuacja jak ta opisana pokazuje tylko jaki tam jest wychodek

ja odbijam od tematu Ukrainy bo szkoda mi nerwów i szkoda ludzi

ale już zostali sprzedani przez UE - tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że w tej chwili jestem na statku i mam 4 Ukrainców załogantów. Co prawda mieszkają w Odessie, ale gdy z Nimi rozmawiam to nie odczuwają konfliktu. Jak sami powiedzieli, że wiecej szumu jest na zewnątrz jak we wewnątrz. To coś takiego jak u nas był stan wojenny, odczuł ten kto miał odczuć! Normalny obywatel żył jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...