Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

"Profesor" funkcjonuje w kilku znaczeniach, nie tylko jako tytuł naukowy. Zwyczajowo nauczyciele akademiccy są tak nazywani i jest to poprawna i zaakceptowana forma.

 

Za moich czasów, gdybym zwrócił się do magistra asystenta per "profesorze", to on odebrałby to jako kpinę i musiałbym prowadzone przez niego ćwiczenia potraktować jako dodatkowe hobby, by uniknąć zemsty. Wtedy docent był docentem, doktor doktorem a dziś? "Same profesory" i nawet maturzysta został profesorem...

 

Propaganda propagandą, ale nie róbmy jaj z polskiej nauki  :facepalm:

Edytowane przez ten_Typ_tak_ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie zawiść ale normalne postrzeganie sytuacji zastanej, która stoi w całkowitej sprzeczności z tym, co widzimy jak na dłoni. To tak, jakby zobaczyć STI a usłyszeć spod jej maski odgłos 3 garowego tdi na pompowtryskiwaczach.

 

typowy przykład zawiści ludzkiej- ma kobita tytuł profesora i nikt jej tego nie odbierze

jej dorobek naukowy to jedno a jej zachowanie to zupełnie inna para kaloszy i nie tyczy się to tylko jej ale jak widac jedni moga być furiatami a innym tego nie można, ba wręcz jest to nie mile widziane :biglol:

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TTTM ja nie napisałem ze Polska dostała ;) Niemcy wypłacili, a czy Re pieniądze dotarły do nas to inna sprawa. 2 moich krewnych, dostało odszkodowania za pracę i jak na czasy komuny te sumy były nie takie małe. Co innego za mienie pozostawione na wschodzie. Babcia dostała za majątek ~200h z dworkiem 28tys PLN :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie zawiść ale normalne postrzeganie sytuacji zastanej, która stoi w całkowitej sprzeczności z tym, co widzimy jak na dłoni. To tak, jakby zobaczyć STI a usłyszeć spod jej maski odgłos 3 garowego tdi na pompowtryskiwaczach.

 

 

"Profesorem" to pewien przywilej na który trzeba zasłużyć swoim życiem.

Dokładnie tak. A tu mamy taki kwiatek jak prof. Pawłowicz :biglol: :biglol: :biglol::facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
typowy przykład zawiści ludzkiej- ma kobita tytuł profesora i nikt jej tego nie odbierze

jej dorobek naukowy to jedno a jej zachowanie to zupełnie inna para kaloszy i nie tyczy się to tylko jej ale jak widac jedni moga być furiatami a innym tego nie można, ba wręcz jest to nie mile widziane :biglol:

 

 

"normalne" moze by było jak by to tzw:postrzeganie dotyczyło wszystkich a nie tylko wybranych ale jak się mawia są gorsi bo są lepsi ci nasi lepsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gumas_72 ta kobieta swoim zachowaniem hańby cała kadrę naukową. Jakiś poziom trzeba trzymać, bo przecież reprezentuje naukę.

 

 

jak mówisz o zachowaniu to mam parę przykładów w drugą stronę tylko radzę skończ ten temat i nie rozwijaj go bo może zrobić się mało fajnie ;)

ps:

posłowie reprezentują kraj a poziomu nie trzymają od lewa do prawa, Pawłowicz nie jest tu czymś niesamowitym :P

Edytowane przez gumas_72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit...

. Jeszcze raz - profesor w języku polskim funkcjonuje nie tylko jako tytuł naukowy. Analogicznie jest z doktorem. Można mieć różne opinie nt WB, ale nie zmienia to faktu, że nazywanie go profesorem jest poprawne pod względem językowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Chcą kacapy putina zadymy,to nie wjadą,Koniec kropka

 

A skąd wiesz, że ruscy motocykliści chcą zadymy? Z Onetu, TVN czy wybiórczej?

:biglol:  

 

 

Wiem od kolegi kolegi,który pił wódkę z kacapami.

 

 

W uzupełnieniu: od tego Twojego kolegi ;)

 

 

Stachu zaczynasz gadać jak bukmacerek :czerwona:

 

Merytorycznie zgadzam się ze wszystkim co tu pisze bukmacherek,przynajmniej dotychczas ;)

Żałuję,że pegi nie chce już bywać na tym forum,bo jego poglądy są mi bardzo bliskie jak również poziom wypowiedzi i wiedzy.

Na szczęście kontaktujemy sie w realu i nie tylko ;)

 

Co do TTTM,poważnie rozważam ignora,choć nie mógłbym sobie darować że pewne niedorzeczności zostałyby bez echa.

I pomyśleć,że niedawno nawet mi sie Go nieźle czytało.

 

Co do Twojej czerwonej to nie wiem czemu?Pawłowicz to specyficzne zjawisko,chyba nie zaprzeczysz?

To,że ją odsuwają od aktualnej kampanii to przecież fakt,więc nie wiem o co Ci chodzi w tym wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, bo mało mam praktycznych (nie z prasy) informacji tego typu - pytanie kieruję do TTTM, bo jak rozumiem mieszkałeś w Stanach - czy oni też nie potrafią o polityce i religii rozmawiać tak jak my?

 

Nie. Nawet daaawno temu, gdy miałem jeszcze szefa, to on szybko wycofywał się z dyskusji politycznych ze mną. Muszę przyznać, że czułem się trochę nieswojo. Z przeciętnym Amerykaninem naprawdę trudno pokłócić się o politykę. Nawet mi się to nie udawało. Oni kończą dyskusję, zmieniają temat albo odchodzą, a ty zostajesz z ręką w nocniku. Myślę, że 80% Amerykanów polityka wcale nie interesuje. Głosują na tych, na których głosował ich ojciec i dziadek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@gumas_72 jak masz jakieś przykłady niegodnego zachowania prof. Bartoszewskiego to chętnie sie dowiem.

 

Gumas, nie daj się sprowokować

 

 

spoko loko - bukmacerek nisko lata ;) takie tro7o7o nie robi na mnie wrażenia :biglol:

 

 

 

 Oni kończą dyskusję, zmieniają temat albo odchodzą, a ty zostajesz z ręką w nocniku.

 

To teraz pytanie, czy to przejaw ignorancji, czy dużego rozsądku? :)

 

jak pokazuje przykład szeryfa z FBI - stawiam na ignorancję połączoną z głupotą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gumas_72 ty jak twój kolega od kibolstwa coś byś nam powiedział ale na ogólnym to nie. Jak sie boisz to pisz na PRIV.

 

 

walcz :biglol:

ps: bukmacerek uprawiaj dalej tro7o7o ale mylisz strach z trzymaniem poziomu - dobrze albo wcale jeszcze raz ci napiszę może zrozumiesz

ps2 BOLD :możesz mnie nazywać faszystą jak ci to pomaga

Edytowane przez gumas_72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oni kończą dyskusję, zmieniają temat albo odchodzą, a ty zostajesz z ręką w nocniku.

 

To teraz pytanie, czy to przejaw ignorancji, czy dużego rozsądku? :)
. Zdecydowanie stawiam na to pierwsze ;). O drugie Amerykanów nie podejrzewam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napisany Dzisiaj, 21:08 ten_Typ_tak_ma, o 25 Apr 2015 - 20:58, powiedział:     stach1111 powiedział Chcą kacapy putina zadymy,to nie wjadą,Koniec kropka   A skąd wiesz, że ruscy motocykliści chcą zadymy? Z Onetu, TVN czy wybiórczej?        Wiem od kolegi kolegi,który pił wódkę z kacapami.

 

Aaaaa rozumiem. Z Onetu :biglol: 


 

 

  Co do TTTM,poważnie rozważam ignora,choć nie mógłbym sobie darować że pewne niedorzeczności zostałyby bez echa. I pomyśleć,że niedawno nawet mi sie Go nieźle czytało.  

 

Obiecanki cacanki....

Zrób to Stachu, pokaż że jesteś facetem :biglol:  


 

 

 

 Oni kończą dyskusję, zmieniają temat albo odchodzą, a ty zostajesz z ręką w nocniku.

 

To teraz pytanie, czy to przejaw ignorancji, czy dużego rozsądku? :)

 

 

Nie "czy" tylko dwa w jednym  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oni kończą dyskusję, zmieniają temat albo odchodzą, a ty zostajesz z ręką w nocniku.

To teraz pytanie, czy to przejaw ignorancji, czy dużego rozsądku?  :)
. Zdecydowanie stawiam na to pierwsze  ;). O drugie Amerykanów nie podejrzewam  :D

 

Też tak w pierwszej sekundzie pomyślałem, ale jakby tak się zastanowić i postępowalibyśmy tak samo, to o ile by było w tym kraju spokojniej :)

A przynajmniej sprawialibyśmy takie wrażenie :)

 

 

 

jak pokazuje przykład szeryfa z FBI - stawiam na ignorancję połączoną z głupotą
 

 

No tak, ale szeryf to też polityk, także ich nie bierzmy pod uwagę, bo to inna kategoria :) człowiek nie powinien wiedzieć, jak się robi kaszankę i politykę, a jak już coś tam wie, to patrzy na to wszystko inaczej :) Dlatego pytam o "zwykłych ludzi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...