Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Mieszkałem pod samiutkim Atosem na Sithonii.Nie byłem na samym Atosie bo tam trzeba załatwiać specjalne pozwolenie w Greckiej ambasadzie.

Nie ważne.

 

Atos to bardzo znaczące i wyjątkowe miejsce dla prawosławia.Mnisi tam mieszkają nieustannie od ponad tysiąca lat żyjąc w odosobnieniu.

Jeśli obłożą klątwą putina będzie to naprawdę silny cios dla niego,bo dotychczas starał się podpierać Cerkwią w swoich poczynaniach.

 

Conajmiej tak silny jak nałożenie klątwy na Tuska przez Częstochowę :D nie no dajcie spokój ;)

 

 

Edytowane przez Premo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conajmiej tak silny jak nałożenie klątwy na Tuska przez Częstochowę :D nie no dajcie spokój ;)

 

 

 

 

 

Szkoda,że nie rozumiesz o czym mówimy.

Nie podejmę nawet próby tłumaczenia,nie ma sensu ;) Po prostu nie zdajesz sobie sprawy z siły tego oddziaływania i tyle :)

Taki religijny rząd dusz.

 

Nałożenie ekskomuniki na Tuska byłoby bardzo silnym znakiem dla wielu jego potencjalnych wyborców szczególnie na wsi i w małych miastach.

Swiat prawosławny jest jeszcze bardziej posłuszny swoim hierarchom niż nasz.

Tam wierzy się bardziej serio.

putin bardzo pielęgnuje kontakty z Cerkwią,bo wie że to umacnia jego wizerunek w narodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conajmiej tak silny jak nałożenie klątwy na Tuska przez Częstochowę :D nie no dajcie spokój ;)

 

Bardziej durnej wypowiedzi nie słyszałem od bardzo dawna ;) jeżeli tak ten Tusk wadzi to granice otwarte - wykazcie sie :idea: Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Conajmiej tak silny jak nałożenie klątwy na Tuska przez Częstochowę :D nie no dajcie spokój ;)

 

 

 

 

 

Szkoda,że nie rozumiesz o czym mówimy.

Nie podejmę nawet próby tłumaczenia,nie ma sensu ;) Po prostu nie zdajesz sobie sprawy z siły tego oddziaływania i tyle :)

Taki religijny rząd dusz.

 

 

 Tu standardowo przeginasz kolego, a na coś się umawialiśmy ;)

 

 

 

Nałożenie ekskomuniki na Tuska byłoby bardzo silnym znakiem dla wielu jego potencjalnych wyborców szczególnie na wsi i w małych miastach. Swiat prawosławny jest jeszcze bardziej posłuszny swoim hierarchom niż nasz. Tam wierzy się bardziej serio. putin bardzo pielęgnuje kontakty z Cerkwią,bo wie że to umacnia jego wizerunek w narodzie.

 

Stachu rzuciłem to żartem, (patrz na emoty), a jak jest zostawiam domysłom ;) Może ja siedzę bliżej kościoła który swoje zdanie na ten temat ma...

 

 

Bardziej durnej wypowiedzi nie słyszałem od bardzo dawna ;) jeżeli tak ten Tusk wadzi to granice otwarte - wykarzcie sie :idea:

 

A czym ta żartobliwa wypowiedz tak cię uderzyła, w którym miejscu w kontekście ekskomuniki była aż tak durna? Tuska już nie ma , a za granicą byłem i się wykazałem. A ty kim Jesteś królewiczu żeby ludzi którzy mają inne poglądy wysyłać za granice?

 

 

 

no po raz kolejny mówię  Panowie dajcie spokój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Conajmiej tak silny jak nałożenie klątwy na Tuska przez Częstochowę :D nie no dajcie spokój ;)

 

 

 

 

 

Szkoda,że nie rozumiesz o czym mówimy.

Nie podejmę nawet próby tłumaczenia,nie ma sensu ;) Po prostu nie zdajesz sobie sprawy z siły tego oddziaływania i tyle :)

Taki religijny rząd dusz.

 

 

 Tu standardowo przeginasz kolego, a na coś się umawialiśmy ;)

 

 

Jak to przeginam?Przecież wyśmiałeś wagę tej ekskomuniki;podważyłeś jej znaczenie przykładem Tuska.

To czy nie mem prawa wnioskować,że sprawę ignorujesz i marginalizujesz,czyli po prostu nie rozumiesz jej znaczenia?

No jak mam to inaczej odczytać?

Nie chcąc Cię zupełnie urazić po prostu wysnułem taki wniosek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak to przeginam?Przecież wyśmiałeś wagę tej ekskomuniki;podważyłeś jej znaczenie przykładem Tuska. To czy nie mem prawa wnioskować,że sprawę ignorujesz i marginalizujesz,czyli po prostu nie rozumiesz jej znaczenia? No jak mam to inaczej odczytać? Nie chcąc Cię zupełnie urazić po prostu wysnułem taki wniosek.

nie sankcjami to ekskominika go ?

zejdz na ziemie w koncu bo ten temat podepna pod nie do wiary.

 

 

To czy nie mem prawa wnioskować,że sprawę ignorujesz i marginalizujesz,czyli po prostu nie rozumiesz jej znaczenia?

przyganial kociol garnkowi :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że samemu Putinowi ta ekskomunika robi tyle co wyrażenie zaniepokojenia przez europejskich polityków, zauważcie tylko, że ja pisałem to nie w kontekście dalszych poczynań Putina, a postrzegania Putina przez Rosjan. I akurat tu widzę możliwość wsparcia ruchów antyputinowskich wśród Rosjan. Na pewno nie w skali, która doprowadzi do jego natychmiastowego upadku, ale kolejnej kropelki drążącej skałę. Mam bardzo dobrego znajomego, a może nawet mogę napisać, że przyjaciela, który jest prawosławnym popem. W polskim kościele prawosławnym co prawda, ale jednak. I widzę, jak bardzo się różnią w prawosławiu relacje wiernych z cerkwią od tych, które zaobserwować można np. w kościele katolickim.  W cerkwii batiuszka naprawdę jest pasterzem i przewodnikiem ludzi nie tylko w kwestiach wiary, ale we wszystkich sprawach życiowych i z którym ludzie i władze świeckie o wiele bardziej się liczą niż batiuszka i ludzie z tymi władzami. Dlatego, o ile ta ekskomunika zostanie nałożona i o ile informacja o tym dotrze do Rosjan, może to w jakiś sposób wpłynąć na zachwianie poparcia dla Putina wśród zwykłych ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jesli Putin pozazdrosci Elzbiecie i tez zostanie zwierzchnikiem kosciola ?

zbuduje wielka cerkiew przy ktorej Lichen to wiejska kapliczka, dorzuci do tego troche propagandy i co wtedy ?

oczywiscie scenariusz malo prawdopodobny jak i negatywne skutki ekskomuniki.

Edytowane przez Ayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak to przeginam?Przecież wyśmiałeś wagę tej ekskomuniki;podważyłeś jej znaczenie przykładem Tuska. To czy nie mem prawa wnioskować,że sprawę ignorujesz i marginalizujesz,czyli po prostu nie rozumiesz jej znaczenia? No jak mam to inaczej odczytać? Nie chcąc Cię zupełnie urazić po prostu wysnułem taki wniosek.

 

nie sankcjami to ekskominika go ?

 

Co znaczy "nie sankcjami"?gdzie napisałem że to zamiast?po co te bzdury wypisujesz?

 

Każde z tych posunięć ma inną wagę i znaczenie i dzieje się niezależnie.

Ewentualny brak poparcia cerkwi jest równie ważny jak sankcje które działają i mają się dobrze co wysmiewales po pierwszym dniu od ich wprowadzenia.

 

Jeśli nie rozumiesz czym jest wiara dla prawosławnych to ja ci tego nie wyluszcze.

Putinv rozumie,dlatego od początku swojej kariery stara się nią afiszowac a patriarcha wszechrusi jest jego sprzymierzeńcem dlatego ten 'cios' byłby dla niego tak znaczący i podwazal społeczne poparcie.

 

Wygugluj sobie czym są mnisi z Atos dla ludzi prawosławia,to dużo więcej niż Częstochowa dla nas.

 

Myśl trochę bardziej samodzielnie a nie powielaj cudze nie przemyślane i nietrafne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jesli Putin pozazdrosci Elzbiecie i tez zostanie zwierzchnikiem kosciola ?

zbuduje wielka cerkiew przy ktorej Lichen to wiejska kapliczka, dorzuci do tego troche propagandy i co wtedy ?

oczywiscie scenariusz malo prawdopodobny jak i negatywne skutki ekskomuniki.

 

To chyba zbyt teoretyczny scenariusz.

Moje obserwacje prawosławia są z grubsza takie - z jednej strony to takie trochę średniowiecze, gdzie wierni naprawdę są poddanymi kościoła, a pop rządzi lokalną społecznością, z drugiej - uduchowienie religijne jest tam na poziomie, jaki w katolicyzmie to był może jedynie za pierwszych chrześcijan. Np. mistycyzm czy objawienia są tam wciąż żywe, a szatan się ludziom często materializuje. Dlatego, jak napisał Stach, Putin akurat z cerkwią się liczy, bo wie jaka jest jej siła. Dużo większa niż onegdaj Radia Maryja u nas. A pamiętacie, ile Rydzyk namieszał. To pomnóżcie to sobie przez co najmniej 5 i macie wpływ cerkwii na Rosję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To chyba zbyt teoretyczny scenariusz. Moje obserwacje prawosławia są z grubsza takie - z jednej strony to takie trochę średniowiecze, gdzie wierni naprawdę są poddanymi kościoła, a pop rządzi lokalną społecznością, z drugiej - uduchowienie religijne jest tam na poziomie, jaki w katolicyzmie to był może jedynie za pierwszych chrześcijan. Np. mistycyzm czy objawienia są tam wciąż żywe, a szatan się ludziom często materializuje. Dlatego, jak napisał Stach, Putin akurat z cerkwią się liczy, bo wie jaka jest jej siła. Dużo większa niż onegdaj Radia Maryja u nas. A pamiętacie, ile Rydzyk namieszał. To pomnóżcie to sobie przez co najmniej 5 i macie wpływ cerkwii na Rosję. 

mocno teoretyczny, ale mysle, ze putin wykpi sie z takiej ekskomuniki i negatywne skutki beda raczej marginalne.

w koncu maja ruskie wprawe w walce z kosciolem.

a samym ruskim do fundamentalistow islamskich daleko, zeby "ginac" za wiare. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myśl trochę bardziej samodzielnie a nie powielaj cudze nie przemyślane i nietrafne opinie.

 

napisal ten co bezmyslnie wkleja kazdy artykul ktory pasuje do jego subiektywnej wizji  

.... i po wczasach w grecji poznal kraj i ludzi na wylot

Odnoś się do artykułów a nie do mnie.

6 razy byłem w Grecji nigdy nie w hotelu z basenem.Zawsze mam kontakt i wiele spędzonych godzin na rozmowach z grekami,czego i tobie życzę.

Tematem Atosu interesuje się od dawna.Tylko nagła choroba nie pozwoliła mi spędzić tam 2 tygodnie z moim szwagrem którego opowieści z pobytu tam znam na pamięć,bo jemu udało się żyć z mnichami przez ten czas.Miałem wtedy wszystko dopięte,w zasadzie szwagier tym się zajmował.

Grecja fascynuje mnie od dawna,od pierwszego tam pobytu,ale nigdy nie jeżdżę z biurem podróży.

 

Wiem że wiele artykułów nie pasuje do twojego sceptycznego podejścia do wszystkiego co cię otacza,życzę więcej życiowego optymizmu inaczej ciężko żyć ze samym soba.

 

Postaraj się więcej mnie nie obrażać,wygugluj "Atos",ochloń,przemyśl........potem jeszcze raz,a potem dopiero napisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki co moj sceptycyzm ma wiecej wspolnego z obecna rzeczywistoscia.

optymizm bardziej przydaje sie w zyciu codziennym, niz w przepowiadaniu przyszlosci.

 

6 razy byłem w Grecji nigdy nie w hotelu z basenem.Zawsze mam kontakt i wiele spędzonych godzin na rozmowach z grekami,czego i tobie życzę.
 

a mi sie wlasnie konczy 3ci paszport w ciagu ostatnich 5 lat i troszke swiata widzialem ;)

... no ale w Grecji nie bylem

Postaraj się więcej mnie nie obrażać

cos ostatnio coraz wiecej postow nie pasujacych do swej wizji traktujesz personalnie. 

Edytowane przez Ayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnej wizji,gdyż Pytią nie jestem.

Zarzucasz mi personalnie więc nazywam rzeczy po imieniu.

... no ale w Grecji nie bylem

 

 

Czas to naprawić :)

 

Grecja to na prawdę zupełnie inny kraj niż ten znany z turystycznych folderów i hotelowej perspektywy.

W razie czego służę skromną radą :)

Poza tym mamy kilku forumowiczów znających prawdziwa Grecję dużo lepiej niż ja np.Fala dziedzic pruski.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Prezydent Czech Milosz Zeman wezwał do zniesienia sankcji gospodarczych, które zostały nałożone przez Zachód na Rosję - podały czeskie media. Prezydent bagatelizował sytuację na Ukrainie, określił jako "coś, jak grypa". Zeman swoje przemówienie wygłosił po rosyjsku.

 

zaraz mnie coś trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Prezydent bagatelizował sytuację na Ukrainie, określił jako "coś, jak grypa". Zeman swoje przemówienie wygłosił po rosyjsku.

 

 

"Od 28 do 30 września uczestniczył w konferencji w Monachium, na której postanowiono o oddaniu Niemcom Kraju Sudetów (niem. Sudetenland). Chamberlain uznałten układ za swój wielki sukces. Po powrocie do kraju na lotnisku Heston nazwał zawarte tam porozumienie "pokojem dla naszych czasów". Odmiennego zdania był polityczny przeciwnik Chamberlaina, Winston Churchill, który powiedział: mieli do wyboru hańbę, albo wojnę. Wybrali hańbę, a wojnę dostaną i tak."

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Neville_Chamberlain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Prezydent Czech Milosz Zeman wezwał do zniesienia sankcji gospodarczych, które zostały nałożone przez Zachód na Rosję - podały czeskie media. Prezydent bagatelizował sytuację na Ukrainie, określił jako "coś, jak grypa". Zeman swoje przemówienie wygłosił po rosyjsku.   zaraz mnie coś trafi.

gdzie Twoj optymizm ? :evil2:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prezydent Czech Milosz Zeman wezwał do zniesienia sankcji gospodarczych, które zostały nałożone przez Zachód na Rosję - podały czeskie media. Prezydent bagatelizował sytuację na Ukrainie, określił jako "coś, jak grypa". Zeman swoje przemówienie wygłosił po rosyjsku.   zaraz mnie coś trafi.

gdzie Twoj optymizm ? :evil2:  

 

 

Optymizm cały czas ten sam. :)

Cóż znaczy głos Czech?

Nic :)

Jedynie złość i kolejne moje osobiste potwierdzenie tego,że nie lubię Czeskiego narodu,już wcześniej o tym pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...