Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje i tez mysle ze gorzej juz po prostu byc nie morze.

Jestem dumna z tych ludzi co mieli sile i odwage tam byc przez caly czas i Swieta pamiec tym kogo juz nie ma, ale na zawsze juz zostana w historii i w sercach ludzi.

 

Donbas nie jest celem Rosji, tam procz wegla nie ma nic. A wlasnie Krym to zupewnie co innego :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej skromnej wiedzy Krym został darowany Ukrainie w geście dobrej woli w 54 roku przez Chruszczowa. Z jednej strony mamy tu nadal poczucie tożsamości z Rosją, z drugiej gwarancję dla Ukrainy od

USA i GB za rozbrojenia nuklearne... Dlatego pytam jak to wyglada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla obecnego układu sił większe znaczenie miało to, co się działo na Krymie po wojnie i w czasach ZSRR. 54 rok to żadna cezura, ZSRR kontrolował wszystko, a w 91 było blisko przyłączenia Krymu do Rosji, że się ostał w Ukrainie, to skutkiem tego jest obecna autonomia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że Krym to nie przebrzmiały symbol, tylko strategiczny punkt stacjonowania wielkij floty. P. będzie walczył jak lew o to, nie mam wątpliwości.

 

PS. Ciekawa sprawa jest z podziałem Ukrainy. Dla kogo taki podział jest korzystny dla Rosji czy UE ??? ale to trochę bez sensu, bo już Niemcy byli dzieleni i Koreańczycy i nic dobrego z tego nie było.

 

PS2. A Sikorski blefował bo wojsko się wypowiedziało,że w konflikcie nie zamierzało brać udziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest taki że to Rosja rozdaje tam karty i USA a nie Polska i UE

sa tacy co uwierzyli, że Mister Twiter coś może i coś tam znaczymy w tej całej rozgrywce a prawda jest banalna- nic nie możemy i nic nie znaczymy

ps:

no chyba, że stawiamy świeczki za oknami

ps2:

pewna grupa co stoi pod czerwono-czarnymi flagami zapowiedziała, że nie zejdzie z majdanu - ciekawe ile tam posiedzą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest taki że to Rosja rozdaje tam karty i USA a nie Polska i UE

sa tacy co uwierzyli, że Mister Twiter coś może i coś tam znaczymy w tej całej rozgrywce a prawda jest banalna- nic nie możemy i nic nie znaczymy

 

 

Typowo Polskie.Zakwestionować ewidentny sukces swojego rodaka z przeróżnych nic nie znaczących pobudek.

Cały Świat Mu gratuluje,ale niektórzy z nas wiedzą lepiej i więcej.

 

Nikt nie ma złudzeń kto na Świecie a w tym i na Ukrainie rozdaje karty,ale to wyjątkowy precedens ,że to właśnie Polak na równi z ministrem Niemiec i Francji grają pierwszorzędną rolę w tym konflikcie.Nikt tak nie zna Ukraińców jak my,chociażby z wielosetletniej wspólnej historii,dlatego w tym konflikcie nikt Polaków nie zastąpi.

Polska od dawna przekonywała Unię o konieczności większego zaangażowania się w sprawy Ukrainy,zresztą pan Kaczyński w Grudniu szedł jeszcze dalej i tym razem mia słuszność.

 

 

PS.ustaliliśmy,że w tym wątku nie używamy określeń typu:Kaczor,ryży czy Mister Twiter.Postaraj się dostosować.

PS2. Twittera i Facebooka używają dziś wszystkie osoby publiczne włącznie z Panem Prezesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wytłumaczy.

15 tysięcy ludzi na majdanie bohaterowie, patrioci,jednym słowem obciekają jedwabistością.

100 tysięcy ludzi w warszawie w dzień niepodległości,hołota,faszyści,kibole itp.

1 milion podpisów, to nie jest głos ludów.

 

 

Jakoś nie mogę nadążyć za lewackimi mediami :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wytłumaczy. 15 tysięcy ludzi na majdanie bohaterowie, patrioci,jednym słowem obciekają jedwabistością. 100 tysięcy ludzi w warszawie w dzień niepodległości,hołota,faszyści,kibole itp. 1 milion podpisów, to nie jest głos ludów.

 

Myślę, że wybory to zweryfikują - pod warunkiem, że będą przeprowadzone fair.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach więcej lepiej :)

 

Hołota zawsze najbardziej rzuca się w oczy.

 

 

Podobnie jak hołota banderowska na majdanie

 

problem jest taki że to Rosja rozdaje tam karty i USA a nie Polska i UE

sa tacy co uwierzyli, że Mister Twiter coś może i coś tam znaczymy w tej całej rozgrywce a prawda jest banalna- nic nie możemy i nic nie znaczymy

 

 

Typowo Polskie.Zakwestionować ewidentny sukces swojego rodaka z przeróżnych nic nie znaczących pobudek.

Cały Świat Mu gratuluje,ale niektórzy z nas wiedzą lepiej i więcej.

 

Kto pytał prezesa o to skąd będzie miał miliony na pomoc Ukrainie ? Nie ten co nagle się obudził ? To teraz jego ktoś może spytać skąd weźmie te miliony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...