Skocz do zawartości

Spieszyć się z naprawą blacharki czy poczekać do wiosny?


valdiiaga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po dłuższej nieobecności w domu zauważyłem, że moje Legacy ma "drobne" akuku.

Podobno sam najechał na słupek czy coś tam :biglol:

Zastanawiam się czy na szybko robić dzwi aby nie korodowały, czy odpuścić i zaczekać do wiosny?

A wogóle zastanawiam się czy dzwi da się naprawić, czy jedynie wymiana.

Jaki Wasze zdanie? A może ktoś przypuszczalny koszt naprawy zarzuci? ;)

http://8028537e77dc47demed.jpgpost-9869-0-23261800-1391277704_thumb.jpgpost-9869-0-67372100-1391277728_thumb.jpgpost-9869-0-18651300-1391277750_thumb.jpgpost-9869-0-43902500-1391277777_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'ja bym poczekał do wiosny masz już niewiele... :D chyba, że Cie bardzo wkurza to bym Ci polecił kupił :

 

http://allegro.pl/duzy-lakier-zaprawka-50ml-4-dodatki-na-rdze-i3854493236.html

 

http://allegro.pl/farba-lakier-spray-400ml-mix-kolorow-deco-color-i3897345445.html

 

a tu masz zestaw naprawczy :

http://allegro.pl/mega-zestaw-naprawczy-lakier-samochodowy-w-sprayu-i3871509760.html

 

 

co do kosztu naprawy to samo lakieranowanie ok 900 zl 3 elemnety x 300 zl + blacharka... lub kupić drzwi w takim samym kolorze wyborów jest wiele :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, ale samodzielna naprawa raczej nie wchodzi w grę. Dzwi są porządnie zajechane, a dołem chyba nawet jak by to powiedzieć - pogięte, pofalowane. Mojej drugiej połowie to nie przeszkadza, ale ja jak zobaczyłem to strasznie mnie wkurza.

Ciekawe jak jest z dzwiami, czy je da radę dołem wyklepać, poprostować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi kupiłbym inne używane i dał do lakiernika, który będzie Ci robił wszystko aby dobrał lakier i je pomalował wcześniej gdyby się nie udało znaleźć w takim samym kolorze to skróci czas późniejszej roboty. A czy robić teraz czy na wiosnę to dla warsztatów które mają komory to obojętne , jakość ta sama latem czy zimą. Ja zrobiłbym teraz. Przy okazji tej roboty warto dopłacić za polerowanie całego auta. Pozdrawiam.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dziewczyna zrobiła identycznie w cifie tuż przed zimą :evil:

Ale postanowiłem poczekać do wiosny. Dziś umyłem autko i o dziwo nie widać żadnych oznak korozji, więc jeżeli nie jest to zadrapanie do gołej blachy, a tylko do podkładu to na twoim miejscu poczekałbym do wiosny ;)

A nóż twoja połówka pokusi się o poprawkę. I co? Będziesz 2 razy robił to samo :biglol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, ale chyba nie będę czekał do wiosny, bo jak wsiadam do tego samochodu od razu myślę o tych dzwiach.

Przy okazji pytanko do znawców tematu -pacjent Legacy MY07, rozumiem że: dzwi tylne będą pasowały w rocznikach 03-09 ?

I drugie pytanko: czy od kombi są takie same jak od sedana?

Pytam, bo jak się okaże że tych już nie da się "wyklepać" , to coś trzeba będzie nabyć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do malowania są trzy elementy, jeśli chcesz żeby było to zrobione dobrze trzeba zapłacić ok 450 od elementu. Musisz poszukać lakierni z dobrą opinią bo za 300 to może być pomalowane kiepsko, źle dobrany odcień, rysy pod bazą itp. Drzwi da się naprawić ale nie obejdzie się bez prostowania, szpachlowania. Do wiosny możesz jeździć drzwi nie zardzewieją. Polerowania u lakiernika nie polecam.

 

Trochę tego pewnie udało by sie spolerować i nie będzie aż tak widoczne.

Edytowane przez blade
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. A jak z kompatybilnością: dzwi od kombi do sedana podejdą, czy różnią się? I czy zakres roczników 03-09 będzie ok?

 

Wie ktoś może jak z kompatybilnością drzwi? Z kombi do sedana podejdą? No i zakres roczników 03 do 09 będą ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...