Skocz do zawartości

Torque pro - custom'owe kontrolki


hati

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem juz na kresce ale slaby odzew, moze tutaj ktos temat zahaczyl.

Probuje poogladac cos przez tablet z androidem, bo to troche wygodniejsze niz kable i laptop. Zakupilem wiec elm327 z bluetooth i juz blyskawicznie po dwoch miesiacach dotarl do mnei z Chin czy innej Korei (nie przeczytalem warunkow dostawy ...) w malej chonskiej paczuszce. Poprobowalem kilka apek na androida i w sumie nawet niezle wyglada ten jak w temacie, z tym ze nie moge za chiny(znowu!) zmusic go do pokazania np AFR albo nawet lambdy. Probowalem wrzucic wlasny PID, bo akurat torque pozwala na takie ekstrawagancje ale cos mi to nie hula. Znalazlem w necie i wrzucilem cos takiego:

Open Loop Commanded Air/Fuel Ratio

OBD2 PID: 0144

Long Name: AFR

Short Name: AFR

Minimum Value: 0

Maximum Value: 20

Scale Factor: x1

Unit Type: A/F

Equation: (A*256+B)/32768*14.7

Gen 1 Status:

Gen 2 Status: Working and confirmed

MS6 Status:

 

Kontrolka sie pokazala ale niestety nie zadzialala. Ten sam zestaw podpialem do toyoty yaris - i AFR zaczal sie ladniutko wyswietlac na customowej kontrolce. Na kojote się nie zamienię za chiny ludowe, pozostaje więc zmusic do wspolpracy torque albo napisac samemu apllikacje. To ostatnie jest oczywiscie fajnym wyzwaniem ale troche potrwa - tymczasem fajnie byloby uzywac, ten wyczekany jak ciaza slonia, interfejs. Ma ktos pojecie i uzywa podobnego zestawu? Chetnie poslucham jakichs wskazowek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz wersję tego torque? U mnie w bugu pokazuje niby ten afr, ale to jest wartość wyliczona a nie zmierzona, więc z dokładnością..hmmm... Sam wiesz.

Podrzuć mi na PW adres @ a podeśle Ci pełną wersję torque, która u mnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter, cena jest niewielka, ale nawet tyle szkoda wywalic w bloto jak nie dziala. Dlatego zreszta nie kupilem - w werji lite nie moge uzyskac np odczytu lambdy ani korekt krotkoterminowych - nei wiem czy to jakis problem z tym interfejsem elm327 czy ten torque lite nie chce dzialac. CHyab to drugie , bo jakies odczyty lambdy i STFT udalo mi sie odczytac jakims innym programem (ktory ma znowu beznadziejną ergonomie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten program. Subaru i hyundai łączy i kasuje bledy.

Przyspieszenia i te inne bajery dzialaja.

Doladowania nie udalo mi sie jeszcze zmierzyć jak i afru.

Jeszcz testuje, od 0 do 100 pokazal 5,5s hi hi.

 

Mam jeszcze na lapka pare programow np.evoscan podobno najlepszy.

Polaczyl sie ale jeszcze go nie rozgryzlem. Jest to program do mitsubishi i subaru.

Edytowane przez badyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja lite u mnie pokazuje doladowanie (jest co prawda jakos skomentowane na liscie ze boost jest pokazany z ograniczeniami). Lambdy, korekt paliwowych nie pokazuje. Pozostale pomiary mnie tak nie interesują chociaz na pewno są fajne. Kasowanie bledow - podglad i ewentualny reset ECU i tak robie z kompa, wiec tego nie potrzebuje.Natomiast podglad korekt na tablecie by sie przydal bardzo, bo bezpieczniej patrzec podczas strojenia na urzadzenie na wysokosci szyby niz odwracac glowe do lapka. Juz pare razy zlapalem pobocze, az sie wzialem i zrobilem stabliny uchwyt do kompa, coby miec do niego latwiejszy i bezpieczniejszy dostep w czasie jazdy.

Evoscan'a nie probowalem -nazwa jakos nie wskazuje zeby mogl subaru obsluzyc, czy sie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w opcjach ustawień jest misiek i subaru wyszczególnione. Moge wysłać Ci go na PW to sprawdzisz. chyba da sie nim nawet zapłon podejrzeć a moze i remapa strzelić, ale nie schce tu strzelić głupoty. Może ktos b.ogarniety w tych programach sie wypowie. Generalnie b.rozbudowany program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...