Skocz do zawartości

Dwumasowe koło zamachowe w STI?


aki001

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dzielna drużyno - szybkie pytanie - czy moje STI (2009 EU Spec EJ257) ma lite koło zamachowe czy nieszczęsnego "dwumasa"?

 

Mam strasznie dużo złych doświadczeń z "dwumasowymi" rozwiązaniami w Passatach i wiem czym się objawia rozwalony dwumas - mój STI zaczyna powoli mieć takie problemy (szarpnięcie przy zdejmowaniu nogi z gazu lub deptaniu etc), uczucie bujania całym silnikiem przy zmianie obciążenia silnika, niemożność kulturalnej zmiany biegu bez "walnięcia" sprzęgłem etc...

 

Czy to po prostu tarcza sprzęgła powoli mówi, że ma już dość? A może w ogóle błądzę i powinienem zacząć od diagnozy poduszek któryś z elementów ma luz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STi nie ma dwumasu. Jak nie poduszki to najwyraźniej sprzęgło ma już dość. Wiele osób stosuje i poleca OEM tarczę do STi w połączeniu N-grupowym dociskiem

dokładnie taki setup mam i całkiem serio zaczynam się szykować na nową tarczę (17kkm przebiegu, ale lekko nie miała ;) ).

 

Znacie jakiś idioto-garażowy sposób na sprawdzenie poduszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś idioto-garażowy sposób na sprawdzenie poduszek?

serwis :D

PS. właśnie to co opisujesz wskazuje na poduszki, u mnie było podobnie i diagnoza Carfita brzmiała "poduszki (silnika i skrzyni)", później jeszcze doszły nowe gumy przy dyfrze i wszystkie objawy ustąpiły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siebie wrzuciłem dolną poduchę skrzyni N-grupową. Przenosi sporo więcej drgań na budę, więc przy pełnym zestawie N-grupowym może być już niefajnie w środku, jeżeli auto ma być wciąż dupowozem.

 

 

o tym nie pomyślałem, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...