Jump to content

Dwumasowe koło zamachowe w STI?


aki001

Recommended Posts

Cześć dzielna drużyno - szybkie pytanie - czy moje STI (2009 EU Spec EJ257) ma lite koło zamachowe czy nieszczęsnego "dwumasa"?

 

Mam strasznie dużo złych doświadczeń z "dwumasowymi" rozwiązaniami w Passatach i wiem czym się objawia rozwalony dwumas - mój STI zaczyna powoli mieć takie problemy (szarpnięcie przy zdejmowaniu nogi z gazu lub deptaniu etc), uczucie bujania całym silnikiem przy zmianie obciążenia silnika, niemożność kulturalnej zmiany biegu bez "walnięcia" sprzęgłem etc...

 

Czy to po prostu tarcza sprzęgła powoli mówi, że ma już dość? A może w ogóle błądzę i powinienem zacząć od diagnozy poduszek któryś z elementów ma luz?

Link to comment
Share on other sites

STi nie ma dwumasu. Jak nie poduszki to najwyraźniej sprzęgło ma już dość. Wiele osób stosuje i poleca OEM tarczę do STi w połączeniu N-grupowym dociskiem

dokładnie taki setup mam i całkiem serio zaczynam się szykować na nową tarczę (17kkm przebiegu, ale lekko nie miała ;) ).

 

Znacie jakiś idioto-garażowy sposób na sprawdzenie poduszek?

Link to comment
Share on other sites

Znacie jakiś idioto-garażowy sposób na sprawdzenie poduszek?

serwis :D

PS. właśnie to co opisujesz wskazuje na poduszki, u mnie było podobnie i diagnoza Carfita brzmiała "poduszki (silnika i skrzyni)", później jeszcze doszły nowe gumy przy dyfrze i wszystkie objawy ustąpiły ;)

Link to comment
Share on other sites

@@aki001, ja do siebie wrzuciłem dolną poduchę skrzyni N-grupową. Przenosi sporo więcej drgań na budę, więc przy pełnym zestawie N-grupowym może być już niefajnie w środku, jeżeli auto ma być wciąż dupowozem.

Link to comment
Share on other sites

siebie wrzuciłem dolną poduchę skrzyni N-grupową. Przenosi sporo więcej drgań na budę, więc przy pełnym zestawie N-grupowym może być już niefajnie w środku, jeżeli auto ma być wciąż dupowozem.

 

 

o tym nie pomyślałem, dzięki!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...