Skocz do zawartości

Podkakuje przy mocnym starcie


pawel_koszalin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :) od niedawna jestem bardzo szczęśliwym właścicielem Forka 2.5XT i mam taki problem, że jak próbuje nim ruszyć z obrotów auto jak kangur podskakuje. Używałem szukaczki generalnie nie szarpie przy obrotach, nie szarpie na zimno, silnik nie przerywa, zbiera się ładnie, i nie mam pojęcia o co chodzi. Jest to moje pierwsze auto AWD... i nie mam pojęcia czy to kwestia napędu (i tak ma być?)... Amorki na przeglądzie 86% wykazały... Macie może jakiś pomysł o co może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obroty koło 3, strzał ze sprzęgła... Wcześniej latałem m.in. Yarisem TS to też zdarzało się, że podskakiwał przód przy ostrym starcie... A tutaj jednak zawieszenie dużo wyższe i bardziej "miękkie" ... Jutro świeczki wkładam nowe, wczoraj nowy MAF więcej pomysłów brak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak próbuje nim ruszyć z obrotów auto jak kangur podskakuje
obroty koło 3, strzał ze sprzęgła

 

z 5k sobie rusz, to zobaczysz jak ci podskoczy ... ciśnienie ... jak się dowiesz ile kosztuje nowe sprzęgło albo skrzynia :twisted:

 

a poważnie, ruszaniem z wysokich obrotów nie jest zbyt zdrowe dla napędów ... ale jak już musisz, to napnij napędy przed takim startem i rusz lekko ślizgając sprzęgło (z dwojga złego - sprzęgło tańsze od nowej skrzyni) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wyciągnąłem świeczki do zmiany wczoraj... Ze znajomymi w warsztacie zajęło to 3 godziny nam... Pewnie z czasem nabiorę wprawy. Malo na łep nie dostałem, 3 świece były zmieniane, 4 ta do której jest najcięższy dostęp ani razu... Niby wszystko podbite i opieczętowane przez 2 niemieckie ASO!! k...wa jakie leszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Przecież na youtube itp są filmy gdzie Subaru rubią burnouty a ja nawet z piskiem nie mogę ruszyć

Nie wierz tubie. ;)

Z piskiem to i ja swoim nie ruszę,mimo lepszych parametrów silnika i procedury startowej. :P;):biglol:

Forkiem raczej trudno będzie piszczeć,nawet po mapie.Przez sieć to my tego problemu nie rozwiążemy.Podjedź gdzieś na spocika czy pojeżdżawkę i skonsultuj z bardziej oblatanymi w temacie kierownikami Subarek. ;)

Może problem jest albo i nie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...