Skocz do zawartości

Forester SF -> hałas pompy wspomagania


555marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problem opiszę krótko: coś hałasuje :D

 

O, tak jak tu:

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vBc3nO-SQak

 

Hałas nad kolektorem cichnie i tak jak i tu, jest bardziej z lewej (stojąc przed autem) strony. Dało mi to nieco spokoju, że nie panewczak :yahoo:

 

Jako, że niedawno Forka kupiłem, sprawdziłem płyn w pompie wspomagania i zarówno na ciepło jak i na zimno jest w dolnej granicy! Przy czym na ciepło nawet nieco poniżej.

 

Jako, że nie posiadam wiedzy jak długo było tak jeżdżone, to jest możliwe, że z powodu niskiego poziomu oleju coś się wysypało/zatarło/etc?

 

Z góry ogromne dzięki za odpowiedzi.

 

Ps. Taaak, wiem, nikt tu nie ma magicznej kuli itd itp ale być może miał ktoś podobną sytuację i opisze dalszy bieg wydarzeń? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn najlepiej odessać ze zbiorniczka dużą strzykawką dolać nowego, pojeździć dzień i potem to od nowa aż po dniu jazdy płyn nie będzie ciemniał. Zużyjesz 1 max 2l ATFu, ale pompie bedzie lepiej.

Przy niskim poziomie isntnieje jakaś szansa, że podczas jazdy złapie się powietrze. Wymień płyn i trzymaj na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że wspomaganie chodzi jak malina... Tzn nie licząc owego hałasu :)

A sam płyn wydaje się być klarowny, upewnię się jeszcze. Rozumiem, że nie ma żadnego korka upustowego?

I co w przypadku jak złapie powietrze? Luzowanie węży i odpowietrzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak płyn jest czysty, nie czarny, to dobrze, ale jak porównasz go z nowym to zobaczysz różnicę ;)

Korka, raczej, nie ma zreszta wymiana przez zbiorniczek jest szybka i prosta - całą operację, jednorazowo, można zrobić wszędzie w ca 10min.

Układ odpowietrzy się sam, pod warunkiem, że ma wystarczającą ilość płyny - czyli MAX - w zbiorniczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...