Skocz do zawartości

TERKOTANIE W SKRZYNI BIEGÓW


boju21

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!! po 3 latach użytkowania imprezy,chyba przyszedł czas na naprawe skrzyni biegów,ponieważ na 2 biegu zaczeło sie pojawiać straszne terkotanie zwiększające sie równo z obrotami silnika,po wcisnieciu sprzegła wszystko jest oki,a co najdziwniejsze że to nagle sie stało,bez upalania i biegi normalnie wchodzą bez opory czy wyzębiania sie,czy ktos wie jaka może byc tego przyczyna? zgóry dziekuje za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe, bo sprzegłem rozłączasz tylko skrzynie z silnikiem, jeżeli auto jedzie to ta wrzucona dwójka i tak i tak sie kręci...

 

Jeżeli takowe istnieje, to może lożysko drugiego biegu? Albo któregoś wałka, albo synchronizator...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

WITAM!! po 3 latach użytkowania imprezy,chyba przyszedł czas na naprawe skrzyni biegów,ponieważ na 2 biegu zaczeło sie pojawiać straszne terkotanie zwiększające sie równo z obrotami silnika,po wcisnieciu sprzegła wszystko jest oki,a co najdziwniejsze że to nagle sie stało,bez upalania i biegi normalnie wchodzą bez opory czy wyzębiania sie,czy ktos wie jaka może byc tego przyczyna? zgóry dziekuje za pomoc...

i co skrzynia poleciała?

mam to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak na pierwszym biegu, terkot straszny, ogólnie wcześniej miałem objaw (nie zdiagnozowany do końca) taki ze nie mogłem cofać, jak próbowałem cofnąć to auto zachowywalo się tak jakby ktoś nagle naciskał hamulec, lecz gdy auto toczyło się już do tylu to mogłem spokojnie cofać. Również przy redukcjach na drugi bieg auto strasznie szarpalo. (Motyw podobny jak by coś się blokowalo) potem delikatnie coś zaczęło szumiec (tak jakby łożysko oporowe się kończyło) lecz nagle pojawił się dodatkowo terkot na pierwszym biegu (najbardziej w trakcie odpuszczania gazu) ogólnie biegi chodzą , jeździć się da (tylko to nie ma sensu, żeby się na drodze całkiem nie rozsypala) nie wiem teraz czy to ze wstecznym i ten terkot to jedna sprawa czy dwie osobne... czy tak czy tak skrzynie muszę ściągnąć i pokazać komuś kto ogarnia temat...

Jak byś wiedział co u Ciebie to pisz:P

Ogólnie u mnie w oleju nie widac nawet żadnych opiłków...

Nie zauważyłem że to tak odkopany temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie poleciała dwójka, na wałku sprzęgłowym wyrwane trzy zęby.

 

Poprzedni włascicel robił poł roku temu remont skrzyni bo mu z kolei rozwaliła sie 1. Kupił skrzynie jako dawcę na częsci i poskładali mu gdzies to wszystko do kupy.

Oddał mi wraz z autem pozostałe graty i tak podpasowało ze wałek sprzęgłowy był  dobry wiec udało się przełożyc  z "zapasów". 

 

3 dni temu odebrałem auto od mechanika i dzis rano dupa .. zrobiłem 70 km terkot i po pierwszym biegu...

Jedynka w ogóle nie  ciągnie..

 

 

jestem załamany

Edytowane przez wielik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jedyne dobre i logiczne rozwiązanie to zakup używanej skrzyni mi sie udało i skończyło sie na wymianie.

Kwestia tylko trafienia na dobra nie zdymaną ale to już szczegół :lol:

dawno i nieprawda auto sprzedane a w obecnym mam już tą lepsza mocniejsza skrzynke;)

 

wysłano z budki telefonicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...