Jump to content

Maskowanie wad Forestera + oględziny


mardzin
 Share

Recommended Posts

Witam,

Noszę się z zamiarem kupna S-turbo.

Upatrzyłem sobie jeden egzemplarz w Bielsku-Białej - tam też mam zamiar dać go na serwis (mimo niepochlebnych opinii o nim, jednak sprawdzenie obejmuje, cyt. "... diagnostykę komputerową, pomiar grubości lakieru oraz kontrolę wzrokową całego samochodu") - ciekawi mnie strasznie na "kontrola wzrokowa" ale już mniejsza o to.

 

Oczywiście przed prześwietleniem w ASO sam pooglądam to i owo, posprawdzam stan wisko, silnika etc.

 

W związku z powyższym - wyczytałem gdzieś, że przy padających automatach wlanie gęstego oleju "ucisza" skrzynie na jakiś czas. Ja mam zamiar kupić manuala, jednak czy istnieją jakieś magiczne sposoby maskowania kończącego się. np wisko lub dyfrów?

Link to comment
Share on other sites

Słyszałem o sposobie na zalania gęstszego oleju do dyfra żeby uciszyć wycie. Sam mam taki problem, tzn. tylny dyfer mi wyje i zastanawiam się co z tym zrobić (przelatałem już > 30000 km w takim stanie) żeby to uciszyć bo mi przeszkadza trochę (Łożyska wymienione, nie ma śladów zużycia na zębach). Przy padających SLS'ach w pierwszym stadium tył (zazwyczaj jedna strona) opada po dłuższym postoju, po chwili jazdy poziom się wyrównuje, ale im bardziej amorki uszkodzone tym auto mniej chętnie powstaje, aż w końcu dupa leży mu cały czas. Ktoś chcąc "ukryć" taką wadę w początkowych stadiach może teoretycznie przejechać się autem przed oględzinami aby auto stało równo, ale to raczej nie przejdzie, bo każdy ogarniajacy warsztat powinien wyśledzić wycieki z tylnych amorków na tym etapie.

Sprawdź uważnie mechanizm szyberdachu, jeśli interesuje cię taki gadżet. Powinien jednostajnie zamykać się i otwierać, przy domykaniu lekko unosząc tył. Przy otwieraniu szyberdach sam zatrzymuje się po pokonaniu 2/3 drogi (otwarty w 2/3), przy zamykaniu zatrzymuje się tak ze zostaje 1/3 otwartej przestrzeni. Warto to sprawdzić, bo mechanizm szyberdachu jest bardzo upierdliwy w naprawie i nówka/zamiennik z rozbitka drogi i ciężkie w zdobyciu. Tyle mi do głowy przychodzi....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...