Skocz do zawartości

Śrutowanie ==> malowanie proszkowe wahaczy


Hipek

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do renowacji wahaczy i stabilizatorów w mojej wannie. W moim mieście nie bardzo ma się kto tym zająć, ale zaraz pod nosem mam firmę (Polvo w Kobiórze), która zamiast piaskować śrutuje elementy metalowe. Zastanawiam się czy proces ten może doprowadzić do jakiegokolwiek uszkodzenia wahaczy tudzież drążków stabilizacyjnych?

Po całej operacji elementy miałyby zostać pomalowane proszkowo: cynkowy podkład a następnie kolor.

 

Ewentualnie może ktoś zna jakąś firmę, która ma czas i ochotę na taką zabawę i znajduje się w okolicy Tychów?

 

ps. próbowałem w Marexie w Tychach (powiedzieli, że w sezonie budowlanym czasu nie mają) i u ALU A.Ignacy w Mikołowie (tak mnie potraktował, że więcej nie zadzwonię ... podejście do klienta na żenującym poziomie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moment moment śrutowanie i piaskowanie to taki sam proces obróbki materiału teraz pytanie co masz na myśli pisząc śrutowanie ? bo jeśli chodzi Ci o zdzieranie w wibrościernicy to tego nie nazywa się śrutowaniem i w tych urządzeniach nie zmieści się wahacz, a tak to działa i wygląda

 

i

 

 

to nie nadaje się do czyszczenia materiału który później ma być malowany

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując ze strony internetowej firmy o której wspomniałem:

"W pierwszym etapie wy­ko­nu­je­my śru­to­wa­nie, aby pro­fe­sjo­nal­nie wykonać malowanie proszkowe. Jest to zabieg, którego efekt końcowy jest taki sam, jaki może dać pia­sko­wa­nie. Do jego wykonania dys­po­nu­je­my kabiną śru­tow­ni­czą o wymiarach 5800 x 4000 x 11700 z moż­li­wo­ścią obróbki wiel­ko­ga­ba­ry­to­wych kon­struk­cji stalowych."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to te śrutowanie to to samo co piaskowanie, tylko inny materiał jest niż piasek. tak samo można piaskować szkłem , elektrokorundem i drutem ciętym oraz śrutem chromowo-niklowym. Najlepszy efekt daje elektrokorund (tego używamy w firmie do czyszczenie kompresorów klimatyzacji samochodowej z brudu i farby) tak że bez obaw możesz dać tylko pamiętaj o wyjęciu tulei przed tym czyszczeniem bo inaczej porozcina Ci tą gumę ten śrut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

@ipsx82 materiał rzeczywiście inny. Śrutowanie jednak pozwala uzyskać najwyższą klasę powierzchni (Sa 2,5 -> to praktycznie biały metal). Ale zasadniczo tutaj bym uważał - detale poddawane śrutowaniu muszą być solidne bo inaczej może to już nie wrócić w dobrym stanie. Wszelkie połączenia śrubowe, otwory technologiczne, zwłaszcza te gwintowane muszą być odpowiednio zabezpieczone. Tak więc jeśli masz pewność co do firmy - to jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...