Jump to content

wyciek płynu chłodniczego, żółta maź w zbiorniczku (raczej nie UPG)

KrzysiekW
 Share

Recommended Posts

Witam,

Jestem po wymianie silnika, od jakiegos czasu obserwuję wybijanie płynu chlodniczego ze zbiornika wyrównawczego w forku 2.0 turbo 2003 r (manual).

Korek wymieniłem, teraz oglądając nowy zaobserwowałem żółta maź pod nim.

Dziś z cięzkim sercem podjechałem na test sprawdzający uszczelkę pod głowicą - okazało się że na szczęście to nie ten rodzaj awarii. Obecnie podejrzewamy jakiś problem z chłodnicą oleju.

Ktoś miał coś podobnego (tj wybijanie płynu chlodniczego i żółłą maź w zbiorniczku) i może poratować dobrą radą? Z góry dziękuję!

p.s. Forum przejrzałem, ale opisu takiego problemu nie znalazłem...

Miałem podobny problem tylko nie w subaru a w innym samochodzie i winą okazała się chłodnica oleju, która przepuszczała olej do układu chłodzenia. Podobnie jak u Ciebie w zbiorniczku była żółta maź. Po wymianie i wypukaniu układu problem znikł. Być może dobrze podejrzewacie.

Dziękuję.

Dziś, przy udziale fachowej pomocy, dopingu i sympatycznego towarzystwa do pogadania ("Naprrrawimy to Subarru, prrrawda?") w jednym, odbył się demontaż chłodnicy z poprzedniego silnika.02072013554.jpg

Zawozimy do mechanika i trzymamy kciuki zeby pomoglo, za tydzień mamy forkiem jechać na urlop. :)

Edited by KrzysiekW

• 1 year later...

Piszę, bo brakło epilogu. :)

Wymiana chłodnicy oleju pomogła, olej przestał przebijać się do układu chłodzenia. Musiałem tylko wymyć kilka razy zbiornik na płyn chłodniczy z mazi, która zalegała w układzie i systematycznie była "wybijana" do zbiornika, i kolega mechanik przepłukał układ chłodzenia na zakończenie.