Jump to content

Forester MY05 nie zapalił


gourmet
 Share

Recommended Posts

Pokrótce: żona pojechała do miasta, padał deszcz, błoto, kałuże itd. Stanęła pod sklepem, po powrocie auto nie odpala, tzn. prąd jest, odbiorniki prądu działają, stacyjka po przekręceniu kluczyka nie cyka. Znalazł się mechanik, zwarł rozrusznik na krótko - auto jedzie, ale tylko do chwili wyłączenia zapłonu - mówi mechanik. Jego diagnoza - stacyjka, w sobotnie przedpołudnie w Iławie nie znajdzie się nowa. Decyzja - żona jedzie do domu. Przyjeżdża, gasi auto. Ja wsiadam, auto odpala jak zwykle. Konsultowałem telefonicznie z emotem, wg niego awarię stacyjki należy wykluczyć. Ja też uważam, że coś się zamoczyło, jak wyschło naprawiło się samo. Pytanie - czy cokolwiek mogę poprawić, żeby po raz kolejny nie zdarzyło się? Nie chciałbym odstawiać auta na szukanie czegoś, czego być może nie ma.

Link to comment
Share on other sites

ja kiedyś tak miałem, jak mi kabelki na rozruszniku "nie stykały" - zdarzało się tak np podczas wilgotnych dni.

w foresterze turbo rozrusznik jest pod intercoolerem, i trzeba było "od spodu" małymi japońskimi rączkami ;) poprawić podłączenie kabelków do rozrusznika.

Link to comment
Share on other sites

Może to dziwnie zabrzmi, ale jaka skrzynia ? U mnie w AT było podobnie, wszystko działało poza rozrusznikiem, okazało się, że czujnik położenia lewarka skrzyni "nie wiedział", że jest na "P". Ponoć jest jakaś blokada, która uniemożliwia uruchomienie jeśli lewarek jest na innych pozycjach niż P czy N. Pomogło lekkie poruszenie lewarkiem - odpalił. Zdarzało się to losowo, sporadycznie, raz nawet zapalił się Check, więc Forek właśnie jest na wymianie tego czujnika :)

Edited by Mike-m
Link to comment
Share on other sites

Oczyścić styki przy automacie rozrusznika ;) dziwne ze skoro ten mechanik dał na "krótko " to nie mógł sprawdzić czu na rozrusznik idzie napięcie? pewnie to kwestia rozrusznika a nie stacyjki ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...