Skocz do zawartości

[size=18]Temat najciekawszy - czyli ile % w SIP-ie ?[/size]


Korsarz

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że rozmowy o procentach nadzyczajne zainteresowanie budzą, tak w realu, jak i na niniejszym Forum, pytanie tego dotyczące:

 

Jeżeli zainwestuję w zakup zupełnie nowego Legacy H6 (trochę mnie dręczy, że mnie skubany wyprzedził, a dogonić się nie dał :twisted: ) z dostawą na maj (coby budżet aż tak bardzo nie ucierpiał, i drobne na żarcie dla Pikusia zostały) i wpłacę zadatek na konto SIP-u (czy też zaaklimatyzowanych, zaakceptowanych i umowami obdzielonych dealerów) to:

SIP będzie przez pół roku "obracał" moją gotówą (być może pracownicy i Dyrekcja jeszcze innego "obracania" dokonywać będą, ale w to nie wnikam :wink: ), czyli zyski finansowe wygospodaruje, to co ja z tego będę miał ?

Czyli brutalnie:

 

Ile dostanę % za półroczną lokatę mojego kapitału (zadatek o ile wiem wynosi 10% wartości samochodu) :?:

Czy będzie to % zmienny wiborowy ?

Czy też stały wyborowy (to tak ok 40% 8) ) ?

Czy chociaż szampański (ok 12 - 16%) ?

 

Z góry informuję, że nalewk bezprocentowych organicznie nie toleruję i ze względów zdrowotnych propozycji typu 0% zaakceptować nie mogę :P

 

W imieniu własnym oraz Pikusia za informację z góry dziękuję (pod warunkiem, że spełni oczekiwania :wink: )

 

 

Korsarus fiscis pecuniensis - non oletus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W banku mialbys z tych 20.000 ( 10% circa) jakies 400pln @4%. No chyba, ze w akcjach wysokiego ryzyka, gdzie zarobilbys drugie tyle w pol roku ( 20k t.j.)

Jak ja kupowalem auto to mi opuscili zwyczajowe 3% z calosci czyli 4800pln.

Zycze udanych negocjacji zakonczonych obopolnym sukcesem.

 

I ja sie pytam dodatkowo, dlaczego sciaganie dywanika przez dilera w Warszawie, dywanika gumowego, trwa tyle tygodni? Na Krakowskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Przepraszam za spóźnioną odpowiedź (oby nie weszło w nawyk :oops: ).

 

Wprawdzie sam jestem zwolennikiem niskich procentów, ale zdaję sobie sprawę, że moje prywatne upodobania nie powinny rzutowć na zachowania biznesowe.

Konkretnie:

Przy wpłacie do dnia 12.12 (muszę wówczas zamówić w Japonii produkcję lutową, która zagwarantuje dostawę na maj) zadatku w wysokości 10% wartości samochodu będziemy stosowali oprocentowanie w wysokości 50%. W skali 6 miesięcy. Czyli inaczej mówiąc 100% w skali roku.

Maksymalny zadatek to 20% ceny samochodu.

Obowiązuje oczywiście cena unijna.

 

Mam nadzieję, że takie oprocentowanie jest satysfakcjonujące :wink:

 

Łączę pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy wobec tego prawidlowe sa kalkulacje:

 

(np Legacy H6 = 46000)

 

wplacam max 20% zaliczki = 9200

od czego "odsetki" = 4600,

w momencie odbioru doplacam 32200,

a wiec efektywnie place 32200+9200 = 41400?... czyli 10% mniej od "unijnej" ceny katalogowej?

 

2. a co z kursem EURPLN? - czy dzien sprzedazy jest definiowany jako dzien wplacenia zaliczki czy data wplacenia reszty kwoty przy odbiorze?

 

i wreszcie ostatnie pytanie: czy te rabaty dzialaja rowniez w przypadku innych modeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Odpowiedzi po kolei:

1. Kalkulacja jest przeprowadzona prawidłowo; warunkiem jest wpłacenia zadatku do początku grudnia (12.12 muszę zamówić produkcję).

2. Kurs jest liczony z dnia wpłaty (tak więc zadatku z dnia wpłaty tegoż, reszty odpowiednio później, czyli w maju).

3. Dotyczy to też innych modeli; postanowilismy odpowiednio uhonorować tych, którzy ułatwią nam logistykę w tym, dla naszej marki przełomowym, okresie :)

 

Niestety "wsteczne" regulowanie rabatu nie jest możliwe :(

 

Łączę pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chciałem wpłacic 100%, a w maju odebrać samochód i kasę :twisted: , ale przeczytałem dokładniej :wink:

I tak nieźle - jeszcze trzeba wybrać kolor i wersję nadwozia ...... i przekonać Panią Minister Finansów Domowych (może być kłopot, bo ostatnio suche żarcie dla rekinów strasznie podrożało :wink: ).

Na ale mam jeszcze miesiąc na wykonanie prac uświadamiających 8)

 

 

Korsarus scientificus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...