Skocz do zawartości

Forester 2.0D MY2010 wyciek oleju z bloku silnika


krynic

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Wszystkim Forumowiczom.

Do 30.03.2013 czerpałem ogromną radość z jazdy moim Foresterem 2.0D. Zakupiłem go w maju 2010 i przejechałem 207 tys km (przez cały czas eksploatacji wszystkie przeglądy okresowe przeprowadzałem w autoryzowanych stacjach ASO). Tylko klocki i tarcze wymieniałem poza ww.

Feralnego dnia pojechałem do zaprzyjaźnionego serwisu na wymianę tarcz i klocków. Mechanicy zauważyli poważny wyciek oleju. Po podniesieniu auta na podnośniku okazało się, że olej wycieka na łączeniu między blokiem silnika i skrzynią. Sprawdziliśmy poziom oleju w silniku i stwierdziliśmy jego ubytek (nie osiągnął jeszcze poziomu minimum). Poprosiłem więc mechaników by zdemontowali skrzynię biegów i ustalili żródło wycieku. Po jej wyjęciu, zdemontowaniu tarczy sprzęgła i koła dwumasowego okazało się, że olej ucieka między wałem a usczelniaczem. Po demontażu uszczelniacza okazało się że wał ma luzy, tzn można go (po użyciu odpowiedniej siły) przesuwać lekko we wszystkich kierunkach. Zdaniem mechaników to właśnie to (a nie uszkodzony uszczelniacz) było powodem wycieku oleju.

Mam wielką prośbę o diagnozę problemu.

Czy TTTM?

Co mogę z tym zrobić?

Czy jest choć nikła szansa na naprawę gwarancyjną?

Nadmienię, że przy 98 tys chłopaki z DAWOJA "rozbierali" silnik z powodu nierównej pracy i wymieniali wszystkie wtryski, rozrząd itd. Stwierdzili wówczas, że nie ma niepokojących objawów z kiepskim smarowaniem wału.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

krynic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawić to trzeba.Konsekwencją pozostawienia silnika w takim stanie,może być pęknięcie wału.

Zakres prac i sposób naprawy,będzie znany po rozebraniu silnika i weryfikacji części.

Jeśli demontaż skrzyni i inne prace przeprowadzono poza ASO,to pomoc SIP-u może być problematyczna.

Gdyby wszystkie te czynności wykonano w ASO to czasem SIP stosuje spore zniżki na części do naprawy i robociznę.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...