Skocz do zawartości

Jak sprawdzić poziom oleju w A/T?


Red Hood

Rekomendowane odpowiedzi

znaczy w czasie jazdy spróbujesz ?

A co mi tam, jak nie napiszę jutro, to znaczy że pomiar się nie udał :)

 

Ale, tak na mój rozum, w skrzyni będzie podobna sytuacja jak w silniku. W czasie pracy pompa napełnia cały układ i w misie znacznie ubywa tego oleju, a przecież w silniku nie sprawdzamy oleju podczas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, tak na mój rozum, w skrzyni będzie podobna sytuacja jak w silniku. W czasie pracy pompa napełnia cały układ i w misie znacznie ubywa tego oleju, a przecież w silniku nie sprawdzamy oleju podczas pracy.

 

masz racje, ale może miska jest przystosowana do tego, ze trochę w niej zostanie i miarka właśnie ułożona jest pod to kiedy pracuje silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje, ale może miska jest przystosowana do tego, ze trochę w niej zostanie i miarka właśnie ułożona jest pod to kiedy pracuje silnik?

Jakbym wiedział to pewnie bym głupot nie pisał. Niby olej wymieniał mi porządny fachowiec, ale na zgaszonym silniku mam pełny stan, jutro sprawdzę na zapalonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym wiedział to pewnie bym głupot nie pisał. Niby olej wymieniał mi porządny fachowiec, ale na zgaszonym silniku mam pełny stan, jutro sprawdzę na zapalonym.

 

Mnie też wymieniał porządny fachowiec w aso, a na zapalonym silniku mam czysty bagnet :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, i teraz pytanie co zrobić?

ja jutro rano jade do serwisu i niech oni sie tym martwią, Ty moze pierwsze zmierz rzeczywisty poziom, moze wszystko jest ok :)

 

Może wie ktoś ile oleju wchodzi do skrzyni po spuszczeniu starego?

Edytowane przez maniekkrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Przez sam korek zleci jakieś 5 - 5,5l. Po zdjęciu miski i kasety sterującej może lekko ponad 7l. W skrzyni jest niecałe 10l. Przez sam korek może zlecieć trochę więcej jak przechylisz auto na lewo.

 

Dla jasności. Strona 29:

http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Forester/2003/Service%20Manual/for3_trans_2-1.pdf

Edytowane przez miszozon
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Przez sam korek zleci jakieś 5 - 5,5l. Po zdjęciu miski i kasety sterującej może lekko ponad 7l. W skrzyni jest niecałe 10l. Przez sam korek może zlecieć trochę więcej jak przechylisz auto na lewo.

 

Dla jasności. Strona 29:

http://jdmfsm.info/A...3_trans_2-1.pdf

 

To jak to możliwe że na fakturze z aso mam olej do skrzyni 4 Litry?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zalewali OE to w bańce jest chyba 4l. Zlali 4, wlali całą bańkę i po robocie :facepalm:

 

Zlali 5 wlali 4 na moje oko. Auto stoi w serwisie i czeka na mechanika, który będzie dopiero w poniedziałek :facepalm: . Jak to jest możliwe, żeby w ASO takie akcje się działy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam litr w tą, czy tamtą ;)

 

Jak to jest możliwe, żeby w ASO takie akcje się działy?

 

Nie mam pojęcia. Akurat ta czynność serwisowa jest prosta jak "budowa cepa", ale jak widać nie każdemu się chce podejść do sprawy rzetelnie.

Masakra :toobad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...