Skocz do zawartości

SUBARU OUTBACK-car audio


Adam SDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich , ja ciągle zbieram info na temat Subaru Outback.

Pytanie : czy ktoś z Was próbował modyfikować zestaw car audio w Outbacku / fabryczne "zestawy" zwykle nie są wysokich lotów / ? Chodzi mi o auto z roku 2006 ! Z tego co wiem radio zamocowane jest na stałe ... :-(

Sa moze rakieś ramko-redukcje ? A może radio jest elektronicznie jakoś powiązane elektrycznie z resztą samochodu i jego wyjęcie / odłączenie jest niemożliwe ?

Liczę na Wasze uwagi za które serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam Wszystkich-Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie/odłączenie jest chyba dość trudne. No i zostanie "ciemny" wyświetlacz.

 

Najprostszy sposób to:

- wzmacniacz,

- wymiana głośników,

- nowe kable.

- ew. subwoofer - jeśli nie chcesz tracić przestrzeni w bagażniku - to pod siedzenie.

 

Krzysztof Król znalazł też sposób na podłączenie iPoda do fabrycznego radia - w Foresterze wprawdzie, ale ścieżka przetarta.

 

Mimo wszystko - uwierz mi, nie będzie Ci się chciało... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc radia raczej wymienić się nie da... Powód jest dość dziwny - w Subaru radio steruje nawiewami i klimą. Cały programator jest wewnątrz radia i łączy się szyną RS-485 z resztą samochodu, m in z ukladami wykonawczymi, czyli silniczkami sterującymi przepustnicami powietrza w nawiewach, czujnikami temperatury itp.

Takie rozwiązanie dość skutecznie zabezpiecza przed stosowaniem innego sprzętu audio. Kierunek do wyjścia jest jeden - po pierwsze subwoofer (najlepiej fabryczny pod fotel, chyba że Ci na miejscu w bagażniku nie zależy), po drugie głośniki w drzwiach, po trzecie - ale to już droższa zabawa - głośniki + wzmacniacz.

A BTW samo radio (gdyby nie liczyć wzmacniacza i głośników) nie jest złe - ma tzw diversity receiver, inteligentnie sumujący sygnały z kilku napylonych na szybach anten, dzięki czemu takie parametry jak szumy czy czułość na zakresie FM są zdecydowanie powyżej średniej.

Ja sobie dołozyłem tylko sub i głosniki. Patrząc z perspektywy czasu szkoda mi, że nie zdecydowałem się na wzmacniacz. Niestety taką instalację najlepiej zrobić na samym początku. Ze względu na brak miejsca wzmacniacz najlepiej wchodzi do koła zapasowego, czyli trzeba pociągnąć ze 100m kabli, demontując po drodze wszystko co nawkładali w fabryce.

 

Cheers,

Bluetooth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek do wyjścia jest jeden - po pierwsze subwoofer (najlepiej fabryczny pod fotel, chyba że Ci na miejscu w bagażniku nie zależy), po drugie głośniki w drzwiach, po trzecie - ale to już droższa zabawa - głośniki + wzmacniacz.

Ja bym zrobil to samo, ale dokladnie w odwrotnej kolejnosci. Fabryczny sub mozna tez skreslic od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzenie kabli do tyłu OBK to żaden problem. Ostanio montowałem u siebie CB w przednim schowku a kabel do anteny wychodzi tylką klapą. Cała operacja poprowadzenia kabla trwała 20 minut. Trochę zabawy było z zamocowaniem samego CB ale "fachowcy "sobie poradzili. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...