Jump to content

Forumowa konsultacja medyczna


Buncol555

Recommended Posts

Jest tu trochę lekarzy, więc może ktoś pomoże. Czy osoba, która jest 2 tyg po udarze mózgu i ma krwiaka (wchłania się) może byc transportowana przez 400km samochodem osobowym czy wymaga transportu karetką? Lekarze na tamtym oddziale nie widzą przeciwskazań.

Link to comment
Share on other sites

Nie da się tak stwierdzić "na odległość", kaźdy przypadek jest indywidualny, zależy to od rozległości udaru, jego lokalizacji, jego przyczyny, itd.

Ale mimo wszystko po tak świeżej sprawie zalecałbym ostrożność...

Link to comment
Share on other sites

moim zdaniem,jeśli stan osoby może się zmienić z chwili na chwilę,a wymaga transportu 400 km ,to ja bym się postarał o transport medyczny..Skoro się wchłania,to nigdy nie wiadomo jak osoba zareaguje na wszelki transport osobowy,a jak coś nie tak to lepiej aby był zespół medyczny pod ręką.

Z jednej strony można olać i mówić,że nic nie będzie,a z drugiej strony pacjent neurologicznie nieprzewidywalny..może spokojnie przejść transport prywatny bez problemów,z drugiej strony mogą być,bez urazy "cyrki" i może się pogorszyć..

Moim zdaniem domagał bym sie transportu (chocby zespół P) aby osoba w takim stanie miała bezpieczny transport karetką.

Link to comment
Share on other sites

Podstawowa kwestia jest obecny stan pacjenta. Jego stabilnosc. Natomiast tak jak wyzej kazdy przypadek trzeba rozpatrywac indywidualnie i ciezko to zrobic na odleglosc... Nalezy zaufac czasem komus (w tym przypadku lekarzom kierujacy jego leczeniem)

Link to comment
Share on other sites

Po udarze transport lotniczy . Chyba że minęło juz kilka dni ale świerzego udaru autem nie polecam. Tak jak koledzy pisali bardzo dużo zależy od etiopatogenezy powst udaru i masy innych cech osobniczych

A udar niedokrwienny ??

Edited by Marcin Kierkus
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...