Skocz do zawartości

Rozmiary tarczy hamulcowej EU vs US MY08 2,5i 173km


artbass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktoś już rozwikłał temat wymiany tarczy przód: według manuala serwisowego w EU dla tego modelu podają średnicę 277 a US 294. Natomiast w EU podają 294 dla GTeka. Da 3.0 zarówno EU i USA podają 316. Jaki w końcu rozmiar zakupić (bez rozkręcania i mierzenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś już rozwikłał temat wymiany tarczy przód: według manuala serwisowego w EU dla tego modelu podają średnicę 277 a US 294. Natomiast w EU podają 294 dla GTeka. Da 3.0 zarówno EU i USA podają 316. Jaki w końcu rozmiar zakupić (bez rozkręcania i mierzenia).

US spec. OBK 08 wg. dostepnych danych ma przednie tarcze o srednicy 11.5 cala, tj. 294mm

 

za pomuka dziekuje, he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

US spec. OBK 08 wg. dostepnych danych ma przednie tarcze o srednicy 11.5 cala, tj. 294mm

Chodziło mi o legacy sedan a nie o OBK. Ustaliłem właśnie, że są 294; notabene takie same jak w OBK.

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Mogę tylko powiedzieć, że w my09 2,5 US tarcze są 294 mm. Wiedza praktyczna bo we wszelakich katalogach EU są mniejsze.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem. Tak więc dla zainteresowanych: do US są 294 a do EU 277. Zamawiając w katalogu EU trzeba zajrzeć do werssji LGT i tam jest 294. Jeśli chodzi o klocki to pasują te z katalogu EU choć wymiar podają 137 a manual US 117. "Blachy" na któych są klocki są takie same ale materiał cierny w wersji US jest krótszy a w EU dłuższy.

Jeżeli kogoś ciekawi założyłem gładkie Zimmermanny i klocki ATE i jak na razie jest ok.

Temat rozwikłany - do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...