Jump to content

Rozmiary tarczy hamulcowej EU vs US MY08 2,5i 173km

artbass
 Share

Recommended Posts

Witam!

Czy ktoś już rozwikłał temat wymiany tarczy przód: według manuala serwisowego w EU dla tego modelu podają średnicę 277 a US 294. Natomiast w EU podają 294 dla GTeka. Da 3.0 zarówno EU i USA podają 316. Jaki w końcu rozmiar zakupić (bez rozkręcania i mierzenia).

Witam!

Czy ktoś już rozwikłał temat wymiany tarczy przód: według manuala serwisowego w EU dla tego modelu podają średnicę 277 a US 294. Natomiast w EU podają 294 dla GTeka. Da 3.0 zarówno EU i USA podają 316. Jaki w końcu rozmiar zakupić (bez rozkręcania i mierzenia).

US spec. OBK 08 wg. dostepnych danych ma przednie tarcze o srednicy 11.5 cala, tj. 294mm

za pomuka dziekuje, he he

US spec. OBK 08 wg. dostepnych danych ma przednie tarcze o srednicy 11.5 cala, tj. 294mm

Chodziło mi o legacy sedan a nie o OBK. Ustaliłem właśnie, że są 294; notabene takie same jak w OBK.

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Chodziło mi o legacy sedan a nie o OBK. Ustaliłem właśnie, że są 294; notabene takie same jak w OBK.

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Mogę tylko powiedzieć, że w my09 2,5 US tarcze są 294 mm. Wiedza praktyczna bo we wszelakich katalogach EU są mniejsze.

Pozdro.

Wczoraj wymieniłem. Tak więc dla zainteresowanych: do US są 294 a do EU 277. Zamawiając w katalogu EU trzeba zajrzeć do werssji LGT i tam jest 294. Jeśli chodzi o klocki to pasują te z katalogu EU choć wymiar podają 137 a manual US 117. "Blachy" na któych są klocki są takie same ale materiał cierny w wersji US jest krótszy a w EU dłuższy.

Jeżeli kogoś ciekawi założyłem gładkie Zimmermanny i klocki ATE i jak na razie jest ok.

Temat rozwikłany - do zamknięcia